izmir için en iyi 3 spa ve masaj salonu

İlk Profesyonel Masajın Tecrübesi

İlk Profesyonel Masajın Tecrübesi

profesyonel masaj, masaj, masaj profesyonel, profesyonel, izmir, izmir masaj, izmir masaj profesyonel, profesyonel masaj izmir
Profesyonel Masaj

Tartışmamızdan geçen gün masajlarla ilgili olarak, önümüzdeki aylarda ilk defa ovuşturmanız için spaya doğru ilerlediğinizde (hey, bunlar stresli zamanlar). Profesyonel masaj yenileri olanlarınız için, deneyimin nasıl gideceği aşağıda açıklanmaktadır:

Öncelikle, resepsiyonist size bir bornoz giydirecektir (genellikle ortak bir alanda kıyafetlerinizi koyabileceğiniz dolaplar vardır, aksi takdirde tedavi odasında giysilerinizi kaydırabilirsiniz). Şimdi ne kadar gitmek zorundasın? Sadece sıyrılmak isteyeceksin.  – sırt masajının içine girer ve niye gevşeyebilirsin? Ayrıca, sadece bir üst vücut masajı varsa, çoraplarınızı bırakabilirsiniz, aksi takdirde, terapistin ayaklarınız üzerinde çalışabilmesi için onları kaydırın.

Odaya girdikten sonra terapist ayrılacak, böylece bornozunu kırabilir ve masaya girebilirsiniz. Gizliliğiniz için kaybolan bir battaniye ya da havlu olmalı. Ve terapist size başka türlü söylemediğinde, genellikle mide-aşağı-aşağıya başlarsınız.

Yerleştikten sonra terapist geri çekilir ve kaslarınızı gevşetmek için masaj sürecine başlar. Basıncın daha sert veya daha yumuşak olmasını istiyorsanız, sadece tüm uzmanlarımın tercihlerimi yerine getirmekten memnun olduklarını sorun!

Oradan o size rehberlik edecek – vücudunuzdaki tüm gerginliği serbest bırakmaya ve terapistin kaslarınızı manipüle etmesine izin vermeye çalışın. Genellikle bir noktada, tersine dönersiniz, ve o zaman size zaman (sert tonlarda) söyleyecektir.

İşiniz bittiğinde terapistiniz sizi bilgilendirir ve çıkarır, böylece bornozunu tekrar giyip değişen alana geri dönebilirsiniz. Masajınızda kullandığınız yağları durulamak isterseniz duş alabilirsiniz, ancak tercih etmemeniz gerekli değildir.

Son olarak, resepsiyonist alanına gidin ve ödeme yapın. Ve, (genellikle ön masada küçük bir zarf içinde bırakabilirsiniz) devrilme gibi, burada bazı tartışmalar var. Bazı insanlar gördüğüme göre yüzde 10’luk bir oranla yüzde 10’unu vermenin daha iyi olduğunu söylerken diğer iki tarafa da kuvvetli bir şekilde hissetmiyorsanız, farkı ikiye bölüyorum ve yüzde 15 ile gidiyorum.
Oh, ve ertesi gün biraz ağrılı olursanız şaşırmayın – masajlar sıklıkla kullanılmayan yardımcı kaslara oksijen getirdiğinden, bazen bu küçük alanlar ağrır. Ayrıca bazen düğümleriniz olan bölgeler biraz zaman için biraz hassas olur.

Bu kadar! Masajlarla ilgili başka sorularınız mı var? Bilmeme izin ver! Daha sonra bir tane geçirmiş olanlarınız için, söyle bana: Bir masajın olduğu ilk kez sizin için sürprizler var mıydı? O kadar uzun zamandır yemek zor mu buldun? Ertesi gün biraz ağrıyor muydun? Bana söyle!