izmir için en iyi 3 spa ve masaj salonu

İzmir Masaj Karaburun

İzmir Masaj Karaburun

Karaburun Masaj İsveç ve derin doku gibi klasiklerden shiatsu gibi daha egzotik tarzlara kadar pek çok masaj terapisi türü vardır. Biraz dışarı dalmak veya sağlık durumu ya da sakatlık yapmak isteyip istemediğinizi belirtmek isterseniz, bir İzmir Masaj Karaburun, şeklini seçmek kafa karıştırıcı olabilir. İşte en popüler masaj türlerinin listesi (sizin için yeni olabilecekler de dahil).

Popüler yakın İzmir Masaj Salonu Karaburun feryad eden masaj merkezi tüm etkinlikler ile, bilgi konusunda fazla meraklı olan müşterilerine salon adresinde ağırlayarak, “Yeni İkram” çeşitleri ile “İzmir Masaj” adresi haline geliyor.

İzmir Masaj Salonu Terapi ve Sağlık Merkezi Kliniğimiz müşterilerimize rahat ve rahat bir ortam sağlamak için kurulmuştur. Yaklaşımımız basittir, müşteri masajın faydalarını anladıktan sonra, kendilerini zihinsel ve fiziksel bir düzeye değer verirler. İzmir Masaj dsmüşterilerimize stressiz ve enerji dolu bir hayat kazandırıyor. Toplam Rahatlama ve Stres Giderimi, İsveççe, refleksoloji, Reiki ve daha pek çok şey dahil olmak üzere çeşitli beceri ve vücut çalışmalarında bir arka planımız var.

izmir masaj, izmir masaj salonları, izmir masaj salonu, masaj izmir, masaj salonu izmir, masaj salonları izmir,

1) İsveç Masaj Terapisi Karaburun

Çoğu klinikte, spor salonunda, spada ve sağlıklı yaşam merkezinde sunulan standart masaj türü, İsveç masajı neredeyse masaj terapisi ile eş anlamlıdır. İsveç masajı, anatomi ve fizyolojinin Batılı kavramlarına dayanır, Asya masaj formlarında daha yaygın olan enerji merkezli stile göre. Losyon veya yağ kullanarak, masaj terapistleri tipik olarak geniş genel vuruşlarla başlar ve ardından sorunlu alanları ele almak için spesifik vuruşlara geçerler.

 

İsveç masaj terapisinde beş temel vuruş vardır: effleurage (uzun pürüzsüz vuruşlar), petrissage (yoğurma, yuvarlama ve kaldırma), sürtünme (sıkma veya küçük dairesel hareketler), dokunma (perküsyon) ve titreşim (sallanma ve sallanma hareketleri). İzmir’in en iyi masaj salonu ödülünü almış olup izmir dışından da müşterilerimiz gelmektedir.

Salonumuzda masaj sonucunda rahatsızlık ve hastalıklarından kurtulmuş kişileri saymakla bitiremeyiz .Uzun zamandır çektikleri boyun ,bel ,omuz ağrıları olan kişilerin bikaç seans sonrası komple kurtulup hayat varmış ,onca yıl boşa çekmiş sürekli ağrılarla yaşamışım gibi memnuniyet dilekleriyle herzaman onure edildik.İzmir Karaburun Masaj farklı yerledeki semt ve isim benzerliğinden dolayı farklı intibalar oluşmaması adına markalaşmaya yönelmiş olup tüm sertifika ve belgeleriyle izmir masaj olarak izmir Karaburun masaj salonu

 

İsveç masajı, tam vücut kas gevşetme sağlar ve bir yaralanmadan iyileşirseniz özellikle yararlı olabilir.

 

2) Aromaterapi Masajı Karaburun

Bir aromaterapi masajı, masaj yağına eklenen kokulu bitkisel yağlar ( uçucu yağlar olarak bilinir) ile İsveç masajıdır .

 

Çiçekler ve diğer bitki parçalarından ekstrakte edilen uçucu yağlar hoş bir koku sunar ve iyileştirici özelliklere sahip olduğuna inanılır. Lavanta ve gül, örneğin, gevşeme teşvik ettiği bilinmektedir. Yağlar belirli ihtiyaçları karşılamak için seçilebilmesine rağmen, terapist genellikle rahatlamak, enerji vermek veya canlanmak için önceden karıştırılmış yağlar kullanır.

 

Aromaterapi masajının yatıştırıcı etkileri baş ağrısı, uykusuzluk, bazı sindirim bozuklukları, sırt ağrısı ve hatta adet öncesi belirtiler gibi çeşitli durumlardan faydalanabilir. Bir aromaterapi masajı almadan önce, ciltte reaksiyona neden olabileceğinden, yağlarda kullanılan bitkilerden hiçbirine alerjiniz olmadığından emin olun.

 

3) Sıcak Taş Masajı Karaburun

Adından da anlaşılacağı gibi, sıcak taş masajı  sıcak taşlar kullanır. Terapist vücuttaki belirli noktalara ısıtılmış, pürüzsüz taşlar yerleştirir ve aynı zamanda masaj yaparken sıcak taşları tutar. Taşlar genellikle bazalttır (ısıyı iyi tutan volkanik bir kayadır).

 

Taşların sıcaklığı rahatlatıcı olabilir ve sıkı kasları gevşetebilir, böylece terapist hızlı bir şekilde kas gerginlik bölgelerine ulaşabilir.

 

Yüksek tansiyon, diyabet, kalp hastalığı veya varisli damarlar gibi belirli tıbbi durumlarınız varsa, sıcak taş masajı yapmayı planlıyorsanız sağlık uzmanınıza danışmalısınız. Aynı şekilde, herhangi bir kan inceltici ilaç alırsanız, önce tıbbi görüş aldığınızdan emin olun.

 

4) Derin Doku Masajı Karaburun

Derin doku masajı , kas düğümlerini (“adhezyonlar” olarak da bilinir) ve kas ve bağ dokusunun daha derin katmanlarındaki spesifik sorun alanlarını hedef alan odaklanmış ve tedavi edici bir masajdır.

 

Kas dokusunda kasıtlı, yavaş vuruşlar veya sürtünme kullanarak, terapist kronik sıkı veya ağrılı kasları, tekrarlayan gerginliği, postüral problemleri veya yaralanmaları ele alır.

 

Derin doku baskısının genellikle bir İsveç masajından daha yoğun olduğu doğru olsa da, etkili olması için ağrılı olması gerekmemelidir. Acı çekiyorsanız, masaj terapistinizin hemen bilmesini sağlayın.

 

Bu tip bir masaj, özellikle kronik ağrı veya kısıtlı hareketliliğe neden olan yaralanmaları olan kişiler için faydalıdır. Tenisçi dirseği veya karpal tünel sendromu gibi tekrarlayan stres yaralanmaları tedavisinde etkilidir ve osteoartrit semptomlarının azaltılmasında yardımcı olabilir.

 

5) Shiatsu Masajı İzmir

Japon bodywork bir formu, shiatsu vücut boyunca ritmik bir dizide uygulanan terapistin parmaklarını (veya bazen eller ve dirsekler) kullanarak lokalize basıncı içerir. Her nokta yaklaşık iki ila sekiz saniye tutulur. Geleneksel Çin tıbbında kökleri olan shiatsu’nun hedefi, enerji akışını iyileştirmek ve dengeyi yeniden kazanmaya yardımcı olmak için vücuttaki akupresür noktalarını uyarmaktır.

 

Yağ veya losyon kullanılmadığı için gevşek kıyafetler giyersiniz. Shiatsu normalde zeminde veya düşük bir masaj masasında bir mat üzerinde yapılır ve sıklıkla stresi azaltmak ve stresle ilişkili sağlık sorunlarına karşı korumak için kullanılır. Ayrıca artrit, uykusuzluk, sırt ve boyun ağrısı, siyatik ve hatta sinüs problemleri gibi durumların tedavisinde etkili olduğuna inanılmaktadır.

 

Shiatsu, enerjiyi artırmaya, yaralanmalardan kurtulmayı teşvik etmeye ve sindirim sistemini uyarmaya yardımcı olabilir.

 

6) Tay Masajı İzmir Karaburun

Yardımlı yoga, pasif gerdirme ve basma masaj hareketlerinin eşsiz bir karışımı olan Thai masajı diğer masaj türlerinden daha enerji verici. Terapist hareket ettikçe ve genellikle yerde bir mat üzerinde duruşlar dizisi halinde uzanırken, işi yapmaksızın yoga gibi bir şey.

 

Shiatsu gibi, Thai masajı vücudun enerjilerini hizalar. Masaj terapisti, stresi azaltmak ve esnekliği ve hareket aralığını geliştirmek için vücudun enerji hatları boyunca ritmik sıkıştırmayı kullanır. Tamamen giydirilmiştir.

 

Bu tip bir masaj kas spastisitesini ve sırt ağrısını azaltabilir ve denge problemleri ve migren semptomlarının tedavisinde yararlı olduğu gösterilmiştir.

 

7) Hamilelik Masajı Karaburun

Doğum öncesi masaj olarak da bilinen hamilelik masajı, anne adaylarının beklentilerine göre şekillendirilir, ancak çoğunlukla rahatlama sağlamak için kullanılır. Birçok hamile kadın, özellikle ilerleyen aylarda bel ağrısı ve şişmiş ayak bileklerinden muzdarip olduğundan, prenatal masaj, rahatlama sağlamak için nispeten güvenli, ilaçsız bir yoldur.

 

Uzmanlık eğitimi almış ve prenatal masajda sertifikalı masaj terapistleri, masaj sırasında kadının vücudunu nasıl konumlandırabileceklerini ve destekleyebileceklerini bilir, teknikleri değiştirir ve hamilelik sırasında belirli alan ve teknikleri önlerler. Çoğu kadının masaj sırasında rahat ve güvenli bir şekilde dinlenmesini sağlayan özel bir masaya sahip olacak. İdeal olarak, doğum öncesi masajda deneyimli ve lisanslı bir uygulayıcı bulmalısınız.

 

8) Refleksoloji Karaburun

Ayakların üzerinde çalışmak gibi mi? Terapist, vücutta rahatlama ve iyileşmeyi teşvik etmek için parmak basıncı ve yoğurma ve sürtme gibi teknikleri kullanır. Refleksoloji , enerjinin organlara ve diğer vücut parçalarına bağlı olduğuna inanılan el ve ayaklardaki “refleks bölgelere” dayanmaktadır. Refleksolog, refleks noktalarına basınç uygulayarak sinir sisteminizi dengeleyebilir ve vücudun doğal zevk tepkisini canlandırarak, stres ve rahatsızlığı azaltır.

 

Refleksoloji, eski uygarlıklara dayanıyor, ancak 1930’larda Amerikalı fizyoterapist Eunice Ingram tarafından rafine edildi. Bu, özellikle tüm gün ayakta durduğunuzda veya yorgun, ağrılı ayaklarınız varsa, derin rahatlatıcı bir terapi olabilir. Ayakkabılarınızı ve çoraplarınızı çıkarırsınız, ancak kıyafetleriniz kapalı kalır.

 

9) Spor Masajı Karaburun

Yaralanmaları önlemek ve tedavi etmek, esnekliği geliştirmek ve atletik performansı geliştirmek için tasarlanan spor masajı, atletik veya spor etkinliklerine hazırlanmak veya bunları kurtarmak için tüm yeteneklere sahip sporcular tarafından kullanılabilir. Sporcu olmasanız bile, spor masajı kas ağrısına veya kısıtlı hareket aralığına yardımcı olabilir.

 

Spor masajının ardındaki fikir vücudun yumuşak dokularını manipüle etmek ve sporcunun oynadığı spora bağlı olarak belirli kas gruplarına odaklanmaktır. Bu tip bir masaj, artan kan akışı, artan hareket aralığı ve artan esneklik ile yardımcı olabilir.

 

Spor masajında, vuruşlar genellikle tipik bir İsveç masajından daha hızlıdır. Terapist ayrıca kompresyon, basınç noktası tedavisi, sürtünme ve eklem hareketliliğini de içerebilir.

İzmir Masaj Komlpeksi

 

Tedaviler – Sınıflar – Masaj

“Evrensel yaşam gücü enerjisi” anlamına gelen Reiki, “şifacı” evrensel enerjinin bir değişkeni haline gelir. Tedavi, baskı yapılmadan vücut üzerinde duran geleneksel bir el pozisyonu modelini izler. Reiki saf enerjidir ve derin rahatlama ve iyileşmeyi sağlar. İzmir Masaj Salonu sayfamızı detaylı incelemenizi tavsiye ederiz.

Klasik İzmir Masaj Tüm Masaj Türleri Arasında En Çok Tercih Edilen ve Oldukça Etkili ve Rahatlatıcı Özelliği İlede En Yaygın Masaj Türüdür.Tüm Vücuda Uygulanan Masaj Eklem Yerleri Yoğunlukta Yapılarak Ödem ve İltihapların Dağıtılıp Yok Edilmesiyle Kişilerin Rahatlamasına ve Tüm Ağrılardan Kurtulmasına Olanak Sağlar.Klasik Masaj Sadece Ağrılardan Ziyade;Baş Ağrısı ,Migren ,Hazımsızlık,Kilo Verme ve Kalori -Yağ Yakımı gibi daha bir çok hastalıkların tedavi edilmesinde de etkilidir.Grip ,alerjenik enfeksiyonlar ve idrar yolları gibi rahatsızlığı olan kişilerde de oldukça hızlı etkileri gözlenmektedir.

Masaj Süresi 50 dk dır.

Refleksoloji İzmir Masaj Ülkemizde Son Yıllarda Çok Tercih Edilen Bi Masaj Haline Gelmiştir.

Refleksoloji Masajı Nedir ? ,

Ayaklara Uygulanan Bi Masaj Türüdür.Ayak Tabanında Yer Alan Vücudumzun Tüm Bölge ve Sinir Uçlarının Kontrol Edildiği Yer Ayak Tabanındadır.Böylelikle Vücudun Dengesi Kontrol Edilir Aslında Ki Tüm Denge Ve Sinir Toplanma Merkezi Konum Olarakda Ayak Tabanında Bulunmaktadır.Bu Noktalardan Kişinin Şikayeti Gözönüne Alınarak O noktalardan Tedavisi Uygulanır.

Faydaları Nelerdir Derseniz ?

-SIRT -OMUZ VE BEL AĞRILARI

-UYKU DÜZENİ SORUNUNA -DAMAR SORUNLARINA

-GEBELİĞE-ADET DÖNEMİ AĞRILARININ AZALTILMASINA-KISIRLIĞA

-KABIZLIK VE HAZIMLIĞA-MENEPOZA

-YORGUNLUK -STRES …………………gibi daha 100 aşkın Sorunların giderilmesinde çok büyük etkileri vardır..

SEANAS SÜRESİ : 35 DAKİKADIR

İsveç İzmir Masaj Bu Masajımızda En Önemli Amacımız ; Eklemlerin Hareket Açığının Genişletilmesi ve Rahatlama ile Kas Eminimin Azaltılması Esas Alınmaktadır.Yurtdışında çok Tercih edilen bir masaj türüdür.

Masajlardaki Komplike Olarak Kan Dolaşımını Arttırarak Kasılmaları ve Gerilmeleri Ortadan Kaldırılmak Olduğundan Tam Anlamıyla Vücut Hafifler ve Müthiş Bİr Rahatlama Olur.İsveç Masajında Çok Farklı Teknikler Uygulanmaktadır.

Müşterilerimizin isteği doğrultusunda aroma-esans-losyonlar ve masaj teknikleri yapılabilir.Yumruklama , Hamurlama ,Titreşim ,Kupalama , Friksiyon gibi yöntemlerdir.

Masaj süresi 45/60 dakika arasındadır.

Sporcu İzmir Masaj Sporcuların antreman ve turnuva öncesi yada sonrasında da yapılan masaj türüdür.Sporcu kişinin kan dolaşımı hızlandırılarak kas adeleleri gevşetilir.alanında yapıcağı spora başlamadan önce hazırlanmış olur ve olası sakatlıklar engellenmiş olur.Bu masajı sadece profesyonel sporcularmı yaptırıyor ? Herhangi sporla uğraşan kişide bu masajı yaptırmaktadır.özellikle badybuilding ve kondüsyon amaçlı spor yapanlarda ; yağ yakımı ,nefes kontrolu,kasların ve adelelerin uyarılması ile kişiler kendilerini daha dinç ve daha güçlü hissetmektedirler.

Masaj seans süresi 45 dakikadır

Lenf İzmir Drenajı Bu masajın en belirgin özelliği ve yapılış sebebi ; İnsan vücudundaki doku -kas ve hücrelerde oluşmuş ödem ve iltihapların atılması için yapılır.Özellikle eklem bölgelerindeki yerlerde doku ve ödem dağıtılmasında kişilerin daha hızlı ve daha refleks olarak dikkatli olması sağlanmış olur.Böylelikle vücudumuzun yenilenme işlemi gerçekleşerek yeni kan oluşumu ve kan dolaşımıda hızlanmış olur.Bir çok kişide görülen şişkinlik.ödem birikimi gibi sorunlardan çok kısa sürede kurtulmuş olursunuz.Ayrıca oturarak iş yapanların %90 da selülit olduğundan bunların yakılması ve oluşumuda engellenmiş olur.

Masaj seans süresi 50 dakikadır

İzmir Masaj Salonları Arasında Keyifle Masaj Yaptıracağınız Fiyatları da Uygun Olan EN Doğru Adres

İzmir Masaj Salonu Fiyatları Köpüklü Masaj Sauna Ve Hamam Hizmeti Dahildir

Yeni Ve Tartışmasız Lider Olan Masaj Salonumuza Gönül Rahatlığı İle Gelebilirsiniz gerek Spa Gerek Sauna Yada Köpük Masajı Yapan Masaj Uzmanları Lokal Agrılarınıza Yerinde Müdahelede Bulunmaktadır.

Haftanın Belirli Günleri izmir masaj uzmanlarımızdan oluşan bir ekip sizlere genel durmunuz ve vücüt değerleriniz hakkında bilgi vermektedir sizde bu faydalı hizmetten yararlanmak için lütfen arayınız.

 

İzmir Masaj Tekniklerini İnceleyiniz

İzmir Karaburun Jakuzide Masaj

Jakuzide masaj odası, kaslarınızdaki ağrı ve sızıları ortadan kaldıracak en basit yöntemlerden biridir. İzmir masaj Cildiniz temizlenir ve ihtiyacı olan nemi yeniden kazanır. Vücudunuzu toksinlerden arındıran yöntemlerde cildinizin gözenekleri açılır, terleme yoluyla atık miktarınız artar.

İzmir Karaburun Çikolata Masajı

Cildi yumuşatan masaj, besleyen ve nemlendiren en hassas kürlerden oluşan bir masaj türüdür.Kakao yağı, kakao tozu ve badem yağı ile hazırlanmış özel çikolata ile yapılır.İzmirde Masaj Kakao tozu, selülite karşı iyi gelen polifenol ve bronzluğu koruyan özel güneş filtresi içerir. İçerdiği kafein sayesinde kan dolaşımı ve insan ruhu üzerinde olumlu etkisi vardır.

İzmir Aroma Terapi Masajı

Aroma terapi masajı bitkilerden elde edilen aromatik esans uçucu yağlarla yapılan doğal terapi sanatına verilen isimdir.İzmir Masaj Aroma kelimesi hoş koku olarak da tanımlanmaktadır.Aroma terapide bitkisel öz yağlar kişinin güzelliği, fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için bedene farklı yöntemlerle uygulanır.

Aroma terapi, tamamlayıcı tıp sistemi içinde kabul edilen doğal tedavi sistemi olarak da görülmektedir.

İzmir Karaburun Bal Masajı

Bal masajının klasik masajdan ayrılan yönü sadece gevşeme sağlamaması, aynı zamanda vücudu atıklardan temizlemesidir.İzmir Masaj Salonlarında Aramanız Gereken Önemli Bir Sağlık Yapıcı MAsaj Türüdür.Kan dolaşımınızı arttıran bu masaj tekniğinde doğal ve aroma terapi metotlarına yer verilir.

Rahatlama hissedeceğiniz masaj size beraberinde sağlık da geKaraburuncektir.Kullanılan aroma terapi yağları ile baskı noktalarınıza basınç uygulanır.Enerji merkezlerinizi dengeye geKaraburunn masaj, iç sisteminize de yarar sağlar.

Var olan şiddetli ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlayacak olan masaja bayılacaksınız.

 

İsveç Masajı Karaburun İzmir

İsveç masajı vücuda kısmen lokal veya tamamen uygulanan klasik masaj ile dolaşım hızını arttırarak dokuları hücreleri canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir.Önemli olan masaj yaptıran kişinin günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulmasına yardımcı olmak rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlayabilmektir.

Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür.Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir.Genellikle masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür.İzmir Masaj Salonları en Çok Kullanılan Masaj Türüdür

İsveç Masajın Süresi yaklaşık 60 dakikadır.

Thai Masajı İzmir Karaburun

Thai, Tai, Tay veya Tayland masajı olarak da bilinmektedir.

İzmir Masaj Salonları Merkezimizde deneyimli masörler tarafından Uzakdoğu masajları ve Refleksoloji uygulanmaktadır.

Tayland Thai Masajı Thai masajı, temel yapısını Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bu masajda çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılamaktadır. Thai masajı, altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen bu masaj bir buçuk saatten dört saate kadar sürebilen bir zaman diliminde yapılıp, masaj sırasında kişide her ne kadar rahatsızlık uyandırmaktaysa da uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama olmaktadır.

Tayland’da 2.500 yıldan bu yana yapılan ve Tayland’ın geleneksel şifa sanatlarından bir tanesi olan Thai masajının temel yapısını Hint Yoga ve Çin’in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Thai masajı, Uzakdoğu felsefesi ve bilgisi ışığında, tamamıyla doğal ve insan sağlığını hem zihinsel hem de bedensel yönden iyileştirmeyi amaç edinen bir uygulamadır. Teknik olarak; vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres ve eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsamaktadır. Thai masajı kıyafetli bedene ve yer minderi üzerinde yapılır.

Bu masaj yöntem pasif esneme ve yumuşak basının vücudun enerji hatlarına uygulanmasıyla yapılır. Çok eski olan bu teknik Buda zamanından gelir ve Shiatsu, akubası ve yoganın karışımı gibidir. Masörler belli noktalara baskıyı baş parmakları, elleri ve ayaklarıyla uygulayarak vücudun enerji akımını canlandırır ve müşterilerine esneme dahil bazı hareketler yaptırır.Tayland masajı esnekliği artırır, stresi azaltır, iç organları uyarır ve vücudun enerji sistemini dengeler.

Klasik Karaburun Masaj İzmir

Öfleraj, petrisaj, friksiyon, tapotement ve manipülasyonlarını içeren batı tekniği ile yapılan bir izmir masajdır.

SIVAZLAMA izmir masajı ÖFLERAJ: Klasik izmir masaj öflerajla başlar ve öflerajla biter. Bölgesel olarak sıvazlama, tek elle, çift elle, avuç içiyle parmaklarla ya da el sırtıyla yapılabilir. Uyugn bulunursa kolda veya baldırda tek elle yapılan sıvazlama sırt izmir masajında iki elle uygulanabilir. Ayak altında ve parmaklarda ise öfleraj için el ayası ve parmaklar kullanılabilir. Öfleraj kalp yönüne doğru derin basınçla uygulanır ki buna derin öfleraj denir. Başlangıç noktasına dönüşte yani ters yönde ise basınç azaltılır. Buna da yüzeysel öfleraj denir.

YOĞURMA izmir masajı PETRİSAJ: Petrisaj kası doğrudan ele alan etkili bir izmir masaj manipülasyonudur. Tek elle veya çift elle uygulanabilen yoğurma hareketleriyle kas, sıkıştırılır ve esnetilir. Kas, tıpkı bir hamurun yoğrulmasına benzer tarzda hareket ettirilir. Petrisaj hareketi ile sıvazlamanın tersine yüzeysel fasya ve onun altındaki dokular sıkıştırılarak esnetilir. Bu şekilde kısalmış dokuların gerilmesi ve yapışık dokuların açılaması hedeflenir. Petrisajın etkili olabilmesi için derin ve yüzeysel dokuların sıkıştırılmasından kaçınmak gerekir. Bunun için uygulama sahasının büyüklüğü azaldıkça basınçta azaltılır. Petrisaj hareketlerinin yavaş, yumuşak ve ritmik şekilde uygulanmsu kadar masörün dokuları tam olarak kavraması da önemlidir. Petrisajda kasa uygulanan basınç kesiklidir. Hareket kas liflerinin seyrine göre yapılmayabilir. Ancak kasın tamamı esnetilmeli ve yoğrulmalıdır. Kan dolaşımında hızlanma artık maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Yoğurma hareketi kasların dinlendirilmesinde son derece etkilidir. Deride hiperemi (kızarıklık) gözlenir. Derinin kan akımında hızlanma esnekliğinde artma ve yumuşama beklenir.

FRİKSİYON izmir masajı: Başparmak, elin uçları veya elin bütünü ile yapılabilir. Belirli bölgeler üzerinde basınçla yapılan dairesel hareketlerdir. Dokular üzerindeki etkisi basıncın şiddetine göre değişir. Sertleşmiş deri dokularına uygulanan friksiyonda deri, deri altı doku üzerinde hareketlidir. Daha derinde kas dokusunu etkilemek amacıyla yapılacak friksiyonun basıncı ise daha fazla olmalıdır. Derin friksiyon izmir masajında derinin kayması istenmez. Basıncın etkisini artırmak için eller üst üste konulur. Kas içindeki fibrostik nodülleri dağıtmak için yapılır. Ağrılı bir manipülasyondur. Kas içi kanamalara neden olabilir. Sırt izmir masajında friksiyon daha çok, gergin doku sahalarının yoğun olduğu kürek kemiği etrafında kullanılır. Friksiyonda uygulanacak basınç sık olmalı fakat dokunun yapısını bozacak kadar ağır olmamalıdır. Dokunun hareket yeteneğini artırmak beklenir. Uygulama bölgesinde hiperemi oluşur.

DARBELEME izmir masajı TAPOTEMENT: Kassal uyarı için yapılan bir Karaburun masaj manipülasyonudur. Örneğin, sporda aktivite öncesinde hazırlık izmir masajında kaslar darbelemeyle uyarılır. Uygulamada eller ritmik olarak o bölgeye çarptırılır. Tapotement spor dışında hastalık tedavilerinde kullanılabilir. Örneğin akciğer sekresyonlarının boşaltılması amacıyla yapılan postüral drenaj da göğüs kafesi üzerinde uygulanır. Diğer bir şekilde ampütasyonlardan sonra güdük ucunun proteze uygun hale getirilmesi ve setleştirilmesi amacıyla yapılır. Darbelemede diğer izmir masaj manipülasyonlarında olduğu gibi dolaşımı artırıcı etki beklenmez. Damarlarda önce bir daralma ve ardından genişleme olur. Kas tonusunda hafif artma beklenir. Darbeleme sırasında dudaklarda gerilme ve kasılma gözlenir.

İzmir Karaburun Masaj Salonları Keyfi Hizmeti İçin Fiyatları Telefon Açarak Detaylı Öğrenebilirsiniz