izmir için en iyi 3 spa ve masaj salonu

Bütünleştirici Sağlık Hizmetlerinde Masaj Üzerine Bir Konuşma

Bir filin sadece küçük bir bölümünü görmeye veya ona dokunmaya erişiminiz varsa, bakış açınız sınırlıdır, değil mi?
Sağlık hizmetleriyle aynı şeydir: Bütünün daha çok parçasını bir araya getirmek ve çeşitli diğer parçalara değen insanlardan öğrenmek bize daha fazla içgörü ve bakış açısı sağlar ve daha bilinçli klinik kararlar almamızı sağlar.

Müşterilerimiz, kendi refahlarına dair bir bakış açısı sunmak için bize güveniyorlar. Bütünleştirici sağlık hizmetleri, bunu katlanarak yapma potansiyelimizi genişletir.

Meslektaşlarım sıklıkla bana bütünleştirici bakımın bir uygulaması olarak başvururlar, ama her zaman böyle değildi. Buraya ulaşmak için 20 yıllık bir yolculuk oldu.

Daha Büyük Bir Uygulama Alanı
Kariyerimi 1998’de masaj terapisi ve CranioSacral Terapi ile başlayarak , daha geniş bir uygulama alanı istediğimi çabucak buldum.

İnsan vücudu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için açtım ve aynı zamanda insanlara genel sağlıklarını ve refahlarını iyileştirebilecekleri yollarla onlara danışmanlık yapma konusunda istekli davranma konusunda istekliydim.

İşlevsel tıbbı keşfettim ve işte o oldu — Bağlandım. Ayrıca Merriam-Webster, bir “doktrin olarak tanımlayan şifa için bir vitalistic yaklaşım ile vücudu izlerken ben, derinden anlayış anatomi, fizyoloji ve patoloji arasındaki yan yana aşık fonksiyonları a canlı bir organizma olan sebebiyle bir karşı hayati prensip tat gelen fiziko-kimyasal kuvvetlere .”

Biz makineler değiliz. Kendimizi düzelten, homeostazı yeniden kazanabilen ve çevremize adapte olabilen varlıklaryız.

Bu temel anlayışla, hastalarımın kendilerini daha iyi anlamalarına yardımcı olma niyetiyle daha fazla bilgi toplamaya çalıştım.

Kayropraktik okula gitmeyi seçtim, böylece ellerimi aletlerim olarak kullanmaya devam edebilirim. Bu bana istediğim uygulama kapsamını sağladı: teşhis etme yeteneği ve sorumluluğu; laboratuvar analizi ve görüntülemesini sipariş etme ve yorumlama becerisi ve optimal beslenmeyi ve öz bakımın refahı bir merkez olarak içeren tedavi planları oluşturma kapasitesi.

Ama kayropraktik bakımı seçtiğimde, çatıştım. Geleneksel Çin Tıbbı (TCM) dili ve paradigması ile de ilgileniyordum. Bu şekilde düşünme, bedenin eski gözlemleri ve şifa metodolojisi tamamen farklı bir sistemde görülmemize yardımcı olur.

Tanısal testlerin yardımı olmadan, eski doktorlar ve akademisyenler insan vücudunu ve iç çalışmalarını tanımlamak için güzel ve benzersiz bir yol bulmuşlardı. Bu bakış açısı, heppatik ilaçtan her zaman eksik bir şekilde eksik olduğumu bulduğum beden, zihin ve ruhun tam bir yorumunu içerir .

Zihin, Beden, Ruh
Zihnin ve ruhun dahil edilmesine gerek kalmadan, bazı insanların neden geliştiği ve bazılarının niçin gelişmediği konusunda bir açıklama yoktur. Bu yüzden, 2008 yılında bir lisans sorumlusu olarak lisansımı aldıktan sonra, TCM’deki yolculuğuma başladım.

Sekiz yıl sonra ustamı akupunkturu bitirdim. Halen uygulamalı klinik beslenmedeki uzmanlığımın sağlık bilimlerini takip ediyorum ve beslenme ve gıda terapisinde öğrendiğim uzun yıllar boyunca kanıta dayalı bir yaklaşım benimsiyorum.

Benim özel pratiğim, hayallerimin yıllar önce yapıldığı şeyler. Sadece bu sene, pratiğimi Arasında her şeyle yeniden kazandım . Her yaştan insanı çok çeşitli sunum koşullarıyla tedavi ediyorum ve son 20 yıl boyunca biriktirdiğim tüm araçları kullanıyorum – ama sadece becerilerime ve bakım konusundaki düşüncelerime güvenmiyorum.

Stockheart, farklı disiplinlerden başka birçok kalifiye ve iyi kalpli uygulayıcıyı içerir.

Her uygulayıcı, kendine özgü antrenmanlarını ve bakış açılarını, sağlık ve iyileşme konusundaki perspektiflerini ve hastalarıyla derinden bağlantı kurma yeteneklerini sunar. İnsanlar bizim dikkatimizi toplarlar çünkü onlara saygıyla davranacağımızı, gerektiğinde bir takım yaklaşımı alacağımızı ve nerede olduklarıyla buluşacağımızı biliyorlar.

Bütünleştirici sağlık hizmetleri, yaptığımızın kalbinde yer alır. Diğer mükemmel pratisyenlerle güvene dayalı ilişkiler kurmak son derece önemlidir. Böylece, tavsiyelerde bulunduğumuzda, hasta, diğer tarafta benzer şekilde açık fikirli ve iyi kalpli bir uygulayıcı bulur. Profesyonel ağımız her şeydir ve yaptığımız şeyin sürekli gelişen bir yönüdür.

Arkadaşım ve meslektaşım özlü ve zarif bir şekilde ifade ediyor:

“Bir uygulayıcı olarak, zanaatınıza derinden bağlı olduğunuzda en çok ilginizi çekiyorsunuz. Bu sorgulama ne olursa olsun, meslektaşlar ve müşteriler tutkulu soruşturmaya yanıt verirler.

“Açık bir aklı, öğrenebilme yeteneğini ve ilgi ve becerilerinizin nerede olduğu konusunda net bir fikir birliğini birleştirirseniz, her takımın aranan ve değerli bir üyesi olacaksınız” diye ekliyor.

İyileştirme ve öğrenme tutkunuz derinden bağlantı kurmak için yönlendiricilerinizdir. Kendiniz, müşterileriniz ve diğer şifacılar ağınız ile. Şüphesiz, bunun tüm uçlarındaki farkı gördünüz! Hepimiz hakkında pek bilmediğimiz bir şeyden coşkulu biri tarafından ilham almayı seviyoruz. Diğer insanların bakımlarına yardımcı olur ve yeni bir bakış açısından görmeye kararlı olur.

Büyüme potansiyeli
İzmir Masaj‘nin kendi yolu, onu alışılmadık bir yöne bıraktı. Akıl sağlığı sağlayıcılarıyla olan işbirliğini paylaşmak için bunu yaptı:

“Benim kendi uzmanlığım ve tutkum, travma terapisini karoser alanına dahil etmektir . Bu, pek çok masaj terapistinin tercih ettiği CE’lerin listelerinde yüksek olmasa da, çoğu travmanın günlük olarak masaj masasında yarattığı etkilerle zaten farkında değildir.

“Önemlisi, önümüzdeki on yılda büyümeye hazır hale getirilen önemli bir sağlık hizmeti alanıdır. Akıl sağlığı topluluğunda, travmanın sadece TSSB için değil, çeşitli akıl sağlığı sorunlarının tedavisinde birincil bir endişe olduğu konusunda artan bir farkındalık vardır. Buna ek olarak, bedensel olarak travma ile çalışmaya yaklaşan bir yaklaşım, etkili tedavi için çok önemlidir.

“Bessel Van Der Kolk’un son kitabına bakın : Vücut, Travmanın İyileştirilmesinde Beden, Zihin ve Beden Puanını Tutar : Bir dizi örnek için. Travmanın sinir sistemi üzerindeki etkisinin bilincinde olan dokunma terapilerinde eğitimli insanlara çaresiz bir ihtiyaç vardır.

“Bu alandaki büyüme potansiyeli, psikoterapinin bu ihtiyacın farkında olduğu gerçeğinden kaynaklanıyor, ancak geleneksel dokunma yasakları, psikoterapistlerin travma geçirenlerin ihtiyaç duyduğu tedavi türlerine katılmalarını zorlaştırıyor.

“Travma ile bilgilendirilmiş masaj ve vücut çalışması zihin ve beden arasındaki bu eksik bağı doldurmanın mantıklı bir seçimidir. Herhangi bir üstyapıyı veya masaj terapistini, kendilerini travmanın tanımı, vücuttaki fiziksel ve duygusal tezahürleri ve tedavi odasında kendini gösterdiğinde travma ile çalışmak için bazı pratik teknikler konusunda eğitmeyi düşünmeye teşvik ederdim. Somatik Deneyim , hem psikoterapistleri hem de üstyapıyı eğiten büyük bir kaynaktır.

Entegre çalışma, içsel tepkilerinizi kontrol edebilmeniz anlamına gelir – sizinkinden farklı fikirlere veya beceri setlerine maruz kaldığınızda veya savunmacı hale geldiğinizde açılmayı ve merak ettiğiniz bir şey mi yaparsınız? İkincisi, neden olduğunu biliyor musun?

Bu kişisel beceri kümesini keşfetmek, yani kendi iç diyaloğunuzla iletişim kurmak ve iletişim kurmak, bence bir ekibin değerli bir üyesi olmanın en etkili yoludur. Psikoterapi, kişilerarası diyalog, meditasyon ve farkındalık eğitimi, vb. Yoluyla bunu yapmak için gereken becerileri aramak, herhangi bir modalitenin en uygulayıcılarının kendi işlerine yatırım yapacakları en iyi paradır ”.

Bütünleştirici Sağlık Hizmetlerinin Faydaları
Pratikte daha fazla entegrasyon yaratmayı düşünüyorsanız, daha büyük bir tablo oluşturmanız gerekir. İlginç şeyler yapan ve yaptıkları iş için muazzam bir tutkuya sahip olan topluluğunuza (veya daha geniş sosyal medya topluluğuna!) Ulaşın.

Açık bir kalple paylaşmayı sevenler, daha büyük tıp çevreleriyle işbirliği yapmak ve en iyi hizmeti sunmak isteyenlerle kendinizi şımartın. Ve tabi ki, hayat boyu öğrenen bir öğrenci ol. Dünyanın daha fazlasına ihtiyacı var!

Yaşadığım nedenlerle ayrılacağım ve bütünleştirici sağlık hizmetlerini seveceğim.

Bakımımı sağlayanlarda istediğim şey bu. Doktora gittiğimde, bilgi tabanının sınırlı olduğunu bilmesini ve başka bir yere ne zaman yollanacağını bilmesini istiyorum.
İdeal olarak, bana bildiği ve güvendiği bir yer göndermesini istiyorum. Eğer farklı bir düşünme tarzıyla karşı karşıya kalırsa, bu bilgiyi açık bir zihinle ve meraktan ve savunmasızlıktan almasını istiyorum.

Hepimizin bilmediği dünyalar var. Bu gerçeklikte yaşamak için bana tavsiyede bulunanların olmasını ve bana göre tavsiyede bulunmasını istiyorum.

Beni öğrencinin aklında tutar. Sürekli bir insan olduğumu hatırlatıyorum. Herkes daha büyük bir masada oturmaktan yararlanır.
Sertifikalı Rolfing uygulayıcısı Grant Ernhart şunları söyledi: “Bir terapist ekibiyle birlikte çalışan bir uygulayıcı olarak hissettiğim faydalardan biri, sürekli olarak egomumu kontrol etmenin ve alçakgönüllü kalmamın hatırlatılmasıdır. Hiç kimse, her müşteriye her zaman cevap veremez. ”

Müşteriler için fayda açıktır: Birden fazla bakım perspektifine sahip olma bilgisine sahip olurlar ve bu da müşterilerin ihtiyaçlarının uygulayıcıların güçlü yönleri ile uyuşmasında en iyisi olmasa da daha iyi sonuç verir.

İnsanların yüzde 100’ü için ilaç yok. Geminizde ne kadar büyük olursanız olun, bazı insanlar iyi olmayacaktır. Farklı bir yaklaşıma ihtiyaçları var. Birikmiş olduğum araç yelpazesi ile, uygun göründüğünde vites değiştirebilir veya sunabileceğim bir şey sunan birisine başvurabilirim.
Her şeyin birbirine bağlı olduğuna inanıyorum. Dokunma şifanın bir yoludur. Gıda da önemlidir. Ve hareket. Ve bitkisel ilaç. Ve bazen cerrahi müdahaleye ihtiyacımız var. Bir kişi bu şeyleri iyi bilemez ve yapamaz.
Diğer bireysel bakış açıları önemlidir. Diğer uygulayıcıların, mesleğinin ötesindeki bulmacanın parçaları vardır. Yaşam deneyimleri, kültürleri ve şifa anlayışlarından gelirler. Bütüncül bir şekilde çalıştığımda, tüm bu katkıların tadını çıkarırım.
Bağlantı iyileşme için hayati derecede önemlidir. Her birimiz diğer uygulayıcılardan hastalarımız için farklı bir bağlantı sunuyor. Muhtemelen bunu tedavi ettiğimizden bile daha fazla biliyoruz ve bu yüzden sağladığım bağlantının yapılması gereken iş için doğru olmadığını hissettiğimde, ihtiyacı karşılamak için başka bir uygulayıcıyı dahil etmek istiyorum.
Bu, resmin bir parçası olmadığım anlamına gelmeyebilir – ancak takımın başka birine eklenmesi sinerji yaratabilir.

Sonuçta, parçalarımızın toplamından daha fazlasıyız.