izmir için en iyi 3 spa ve masaj salonu

İzmir Masaj Salonu Haritası

 

İzmir Masaj Salonları

Salonları Masaj İsveç ve derin doku gibi klasiklerden shiatsu gibi daha egzotik tarzlara kadar pek çok masaj terapisi türü vardır. Biraz dışarı dalmak veya sağlık durumu ya da sakatlık yapmak isteyip istemediğinizi belirtmek isterseniz, bir İzmir Masaj Salonları, şeklini seçmek kafa karıştırıcı olabilir. İşte en popüler masaj türlerinin listesi (sizin için yeni olabilecekler de dahil).

Popüler yakın İzmir Masaj Salonları Salonları feryad eden masaj merkezi tüm etkinlikler ile, bilgi konusunda fazla meraklı olan müşterilerine salon adresinde ağırlayarak, “Yeni İkram” çeşitleri ile “İzmir Masaj” adresi haline geliyor.

İzmir Masaj Salonları Terapi ve Sağlık Merkezi Kliniğimiz müşterilerimize rahat ve rahat bir ortam sağlamak için kurulmuştur. Yaklaşımımız basittir, müşteri masajın faydalarını anladıktan sonra, kendilerini zihinsel ve fiziksel bir düzeye değer verirler. İzmir Masaj dsmüşterilerimize stressiz ve enerji dolu bir hayat kazandırıyor. Toplam Rahatlama ve Stres Giderimi, İsveççe, refleksoloji, Reiki ve daha pek çok şey dahil olmak üzere çeşitli beceri ve vücut çalışmalarında bir arka planımız var.

Masaj, insan vücudunu dinlendiren, rahatlatan, kasları gevşeten bir işlemdir.

Masajın vücuda yapılma şekline göre faydalı veya zararlı olabilir.

Masaj yapılırken dikkat edilmesi gereken 10 madde :

 • Çok baskılı yapılmamalı
 • Çok yumuşak yapılmamalı
 • Bel kemiğine baskı yaparken dikkatli olunmalı
 • Fıtığa karşı seans verdiğiniz kişiyle diyalog’ta kalın
 • Hastalığı var mı?
 • Engeli var mı?
 • Daha önce masaj yaptırmadıysa gereken soruları iletin.
 • Kulunç Kısımları
 • Kırık, Çıkık
 • Platin vb …

 

Masaj, her halükarda insanlara faydalı olmuştur. Ama bu faydaları sadece profesyonel olarak eğitim almış masaj yapan masöz & masör hizmet verenlerden alırsanız faydalı olacaktır. Tavsiyelerimizi ve dikkate alınılması gereken bilgileri sizler için yazıyoruz.

Çünkü olması gereken ve kazalardan kaçınmak için dikkat ediniz. Odak nokta dediğimiz bölgelere baskı gereğinden fazla yapılması durumunda felç riski olduğunu unutmayınız. Masaj yaptırmak istediğiniz kişilerin belgelerini isteyin ve referans olabilecek insanlar varsa çevrenizde tavsiye üzerine gitmenizi öneririz.

Yapılması gerekenler sizin için faydalı olan masaj salonları ve masaj tavsiyeleri dikkate alınmalı bütçenizi ve tavsiyeleri doğru değerlendirme sonucunda alacağınız hizmetten kesinlikle memnun kalırsınız.

İzmir Masaj, Masaj İzmir “Masaj” sözcüğünün, İzmir’de “hafif bastırma” (masaj) ya da İzmir’deki “masöz” (yoğurma) sözcüklerinden türetildiği düşünülmektedir. Masaj, vücut dokularını manipüle etme yöntemi olarak tanımlanmaktadır “Elle birebir olarak uygulanan, fizyolojik ve psikolojik etki yaratan kendine ait el teknik ve becerilerinin sistemleştiği sağlık, spor, estetik ve güzellik gibi alanları kapsayan bir uygulama dalıdır.”

 

Masaj Salonları Masaj Seans Salonları alsancak ve çevresinde 100 – 150 arası değişiyor.

Bir Çok masaj çeşidi profesyonel masözlerin hizmetleri tüm bölgelerde (alsancak,karşıyaka,bornova vs…) değişiklik göstermektedir.

Bornova , Alsancak , Bayraklı Bölgelerinde Masaj Seans Ücretleri Bir Çok Firmada

“30DK Klasik yağlı masaj = 100 TL” ,(Bu Pakette girerken Duş Alabilir ve Çıkarken Yağlı kalmayın diye duş alabilme Hakkına sahipsiniz.)

“45 DK Klasik Yağlı masaj 120 TL” ,(Bu Pakette Seansa girerken Duş alırsınız ve Üstünüzde Yağ Kalmasın Diye Çıkarkende Duş Alabilirsiniz.)

“60 DK Klasik Yağlı Masaj + Kese + Köpük + Jakuzi 150 TL ” (Bu Pakette Köpük Masajı vardır ve Bayan Kese Köpük yapar size)

Şeklinde Salonlandırmalar Mevcuttur. Diğer Masaj Çeşitleri, Masaj Salonlarına Giderek Masaj Salonlandırmalarından haberdar olabilirsiniz

Karşıyaka , Buca , Konak , Hatay , Mavişehir Semtlerinde Masaj Seans Ücretleri Bir Çok Masaj Firmasında Tahmini Salonlandırmalar. 2 Çeşit Masaj Genel Olarak Yapılmaktadır.

“45 dk Masaj 100 TL” ,

“60 DK MASAJ 150 TL “,

olarak tahmini salonlandırmalardır. Gerçeklik Payı Yoktur %80 Doğruluk Payı Vardır.

İzmirde Masaj Dokunma ile şifa, sevgi ve rahatlama veren en doğal şifa sanatlarından bir tanesi olan masaj, amaç ve yapılış tekniği açısından farklılıklar gösterir. Farklı masaj teknikleri, farklı kültürlerde, farklı zamanlarda ve insanların farklı ihtiyaçlarına cevap vermesi amacıyla sürekli değişim ve gelişim göstermektedir. Günümüzde, farklı adlar altında kimi birbirine benzer, kimi de teknik ve uygulama olarak tamamen birbirinden farklı sayısız masaj çeşidi vardır. Örneğin; Batı tarzı İsveç ve Spor Masajlar genellikle Anatomik ve Fizyolojik yapıları baz alarak yapılırken, Doğu kökenli İzmir Masaj,  gibi uygulamalar daha çok meridyen ve enerji sistemini baz alarak yapılır. Aşağıda kısaca bazı masajların tanımlarını görebilirsiniz.

Masajın genel faydaları

Masajın genel yararlarında bazıları:
Fiziksel ve manyetik stresi azaltır
Kasları gevşetir
Kas yorgunluğunu, sertliğini ve gerginliğini azaltır
Pozitif zihinsel sağlığı iyileştirir.
Ani, sinirlilik ve gerginliği azaltır.
Kan dolaşımını artırır.
Uyku kalitesini iyileştirir.
Lokal kanlanmayı arttırır.
Baş ağrısı ve gerginliği azaltır.
Genel gevşeme sağlar.
Uyanıklılığı arttırır.
Ağrıyı azaltır.
Bağışıklık sistemi fonksiyonlarını iyileştirir.
Uzun süreli oturma ve hareketsizliğin yan etkilerini azaltır.
Eklem hareketliliği ve esnekliğini arttırır.
Dikkati odaklama kabiliyetini iyileştirir
Lenfatik sistemi uyarır ve lenf akımını arttırır.
En (ağrı kesici ve hormon.) salgılanmasını uyarır.
Parasempatik sinir sistemini uyarır.

Klasik/İsveç Masajı Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. İzmir Masaj Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir. Genellikle masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda farklı kayganlaştırıcı malzemeler de uygulamak mümkündür. Klasik masaj, süreye bağlı olarak, genel gevşeme ve Re  amacıyla yapıldığı gibi tedavi amacıyla da yapılabilir.

Spor Masajı Özellikle sportif etkinliklerde kullanılan spesifik bir masaj türüdür. Klasik masaj tekniklerinin özel olarak uygulandığı bir terapi masajıdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellikler öncelikle ritm, süre ve bası miktarlarının değişik olmasıdır. Ayrıca uyarıcı hareketler çoğunluktadır ve branşa özgü olarak uygulanır. İlgili teknikler sporcu performansını olumlu yönde destekleyen ve sporcuyu sağlıklı ve zinde tutmak için yapılır. Spor masajı; motivasyon, toparlanma, rehabilitasyon ve sakatlıklardan korunma amacıyla yapılır ve müsabaka öncesi, devre arası, müsabaka sonrası vb. devrelerden oluşan uygulamaları vardır. Tüm vücut yapıldığı gibi, lokal olarak da uygulanabilir.

Aroma terapi Masajı Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlarla hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Masajın temposu düşük, hareketlerin şiddeti ise hafiftir ve daha çok rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahip bir masaj türüdür. Aslında aroma terapi yöntemi sadece masajla sınırlı değildir, genel anlamda bitkisel öz ve yağların kimyasal yapısı ve enerjilerinden faydalanarak solunum (buğu), kompres ve banyo uygulamaları ile de yapılabilir.

S h i at su Japonca parmak presi anlamına gelen, temelini Çin Meridyen sisteminden alan bir Japon tedavi uygulamasıdır. Genellikle Masaj  değil, sadece olarak anılır. Diğer yandan Batı’da İzmir de ki olarak da geçer. Meridyenler üzerinde bulunan     masaj   İzmir   noktalarına parmak ve vücudun değişik bölgeleri ile basınç yapılır. Amaç, vücuttaki enerji akış dengesizliğini ve kanallardaki tıkanıklıkları gidermek ve vücudun sağlıklı işleyişini sağlamaktır. İzmir masöz kıyafetli bedene ve yer minderi üzerinde yapılır.

Rahatlama Masajı Bu masaj, sakinleştirme, rahatlatma ve yorgun sızıntılı kasların yeniden enerjik hale gelmesi için uyarlanmıştır. Yumuşak sıvazlayıcı tekniklerle dolaşım iyileştirilir ve toksinlerin uzaklaştırılması sağlanır. Özellikle strese karşı beden, beyin ve zihin için bir gevşeme ve rahatlama deneyimidir.

Sıcak/Soğuk Taş Terapisi Isıtılmış volkanik taşların masaj yoluyla vücut üzerinde gezdirilmesi ve belli noktalarda bırakılması yoluyla kişinin vücudunda ısının bedenin derinine etki etmesini amaçlayan doğal bir terapi türüdür. Uygulama, sıcak ya da soğuk volkanik (bazalt) ya da mermer taşlarla özel bir teknik uygulanarak yapılır. Bu yolla kişi üzerindeki negatif elektriğin giderildiğine inanılır.

Thai Masajı Tayland’da 2.500 yıldan bu yana yapılan  İzmir Masaj Salonları ve Tayland’ın geleneksel şifa sanatlarından bir tanesi olan Thai masajının temel yapısını Hint Yoga ve Çin’in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerine pres, eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsamaktadır.Bu masaj kıyafetli bedene ve yer minderi üzerinde yapılır.

Derin Doku Masajı Bu masaj türü, vücuttaki kronik gerginlikleri, yapışıklıkları ve sertlikleri gidermek amacıyla, klasik masaj tekniklerinin yoğun, derin ve etkili olarak uygulaması kapsar. Tekniğin temposu düşük ancak hareketlerin şiddeti çok serttir. Vücuttan toksin atmada çok etkindir ve özellikle çok sert masajdan hoşlanan kişilere önerilebilecek en iyi masaj türüdür. Masajdan dolayı oluşan etkilerden dolayı, vücutta geçici bazı sıkıntılar hissedilebilir ve uygulamadan 1-2 gün sonra daha iyi hissedilir.

Ayak Masajı Ayak masajı, her gün yaptırabileceğiniz harika rahatlatıcı uygulamalardan bir tanesidir. Ayak masajının daha ayrıntılı çalışması ayak refleksoloji uygulamasıdır. Ayak masajı için losyonla kişinin ayağına sıvazlama ve yoğurma gibi masaj teknikleri yapılır. Ayak masajı ayakların kan dolaşımını iyileştirir, ayak yorgunluğunu giderir ve rahatlatır.

Lenfatik Drenaj Masajı Lenfatik sistemi harekete geçirmek ve lenf sıvısının vücuttan atılımını desteklemek için yapılan manüel bir masaj formudur. Ven’lerden ve lenf nodül sisteminden sıvı atılımını desteklemek amacıyla, hafif, yavaş, ve tekrarlı kayıcı hareketlerin uygulamasından oluşur.

Ayak Refleksoloji Ayaklar insan vücudunda bulunan önemli organ ve bezlerle ilişkili noktaları temsil eder. Refleksoloji , bu noktalara özel bası tekniklerini gerektiren ve bölgesel terapinin teorik prensiplerine dayanan bir şifa ve sağaltım uygulamasıdır. Organları temsil eden noktaların pres yoluyla uyarılması ile organın bu uyarıya gerekli tepkiyi verdiği ve böylece vücuttaki enerji dengesizliği ve rahatsızlığın giderildiği tezine dayanır. Ayrıca, belirli noktalara kişinin verdiği tepki ile bu temsil edilen bölgedeki problem saptanmaya çalışılır ve gerekli tekniklerle bu bölgedeki sorun giderilmeye çalışılır. Bu nedenle kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar, kişiye doğal dengesini kazandırır. Ayaklar dışında el ve kulaklara da yapılabilir.

Selülit Masajı Literatürde Selülit Masajı olarak anılan bir masaj çeşidi yok. Ancak, güzellik ve estetik sektörü zayıflama ve selülit tedavisinde bunu etkileyici bir ifade olarak gördüğü için Selülit Masajı demeyi tercih etmiştir. Doğrusu “Selülit Doku Masajı” demek daha doğru olacaktır. Selülit masajı, “portakal kabuğu” görünümlü selülit dokusunun bulunduğu alanlar üzerine yoğunlaşan özel bir masajdır. Anti-selülit masajı tıbbi bir masajdır, ancak deneyimli uzmanlar tarafından gerçekleştirilebilir. Ant-i -selülit masajı derideki kan damarlarını uyarır. “Portakal kabuğu” görünümü oluşumunu etkileyen toksik yağ deposunu lenf sıvısıyla birlikte temizler. Selülit masajı bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesinde, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksin maddelerin vücuttan atılmasında etkilidir. Hareketsiz yaşam biçimiyle birlikte; sigara, kahve, alkol ve Fast food gibi maddeler selülit oluşumunda ilk sırayı alır.

Baş-Boyun-Omuz-Kol Masajı Özellikle gövdeden yukarı bölgeye yapılan masajlar için yer zaman ve mekan kavramı yoktur. Birçok toplumda en çok yapılan geleneksel uygulamalardan bir tanesidir. Türk toplumunda Son Türk berberlerin berber koltuğunda yaptıkları masaj (Türk İzmir Masajı), Hindistan’da geleneksel olan Çampisaj (Hint Baş Masajı), Batı’da son zamanlarda daha çok şirket ve iş yeri masajı olarak geçen sandalye masajı (Sit /Chair Massage) bu masaj için birer örnektir.

Burada, masaj pratisyeni, günlük yaşamın sıkıntılarını kısa sürede gidermek için baş, boyun ve omuz bölgesine yoğunlaşarak masaj yapar. Özellikle baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrıları, tutulmalar gibi sorunların giderilmesinde etkindir. İzmir Masaj Salonu Saçı ve saç derisini besleyici etkisi nedeni ile de saçın güçlenmesi ve sağlığını kazanmasında çok faydalıdır.

 

İzmir Masaj Salonları, spa, sauna, hamam, havuz gibi hizmet veren firmalarda insanlar gerçek anlamda masaj isteyerek gidiyor. Elbette bu istekler her masaj Salonlarında yerine gelmeyebiliyor, bunun neden son yıllarda bir çok masaj salonları gerçeklikten uzak hizmetler sunarak Türkiye’mizde masajın adını kötüye kullanarak farklı yollara yöneliyorlar. Bunun sonucunda İzmir’deki Masaj Salonlarına birden fazla baskın haberlerini TV,RADYO,SOSYAL MEDYA gibi platformlarda görüyoruz.

Bu gibi olaylar insanların bakış açısını da etkileyerek farklı serüvenlere sürüklüyor. Düşünceler ve masaja bakış değiştikçe Türkiye masaj sektöründeki otoriterliğini kaybediyor. Bunun devam etmesi ve bu şekilde farklı hizmetler veren ruhsatlı veya ruhsatsız bir çok işletme var.

Masaja gitmek isteyen insanlarımızın dikkat etmesi gereken unsSalonlarır:

 • Ruhsat
 • Çalışanın Belgesi Var mı ? Yok mu ?

Tabi bu iki şık bile yetmeyebiliyor bazen.

Benim size önerim İzmir gibi bir yerde masaj istiyorsanız Otel Masaj Spa Merkezlerine gitmek sizin daha faydalı ve sağlıklı olacaktır.

İzmir de Masaj Tavsiye‘sine gelecek olursak bu konuda sitemize verilen ilanlar sizlere fazlasıyla yardımcı olabilir. İstediğiniz sağlıklı, hijyenik, temiz bir masaj Salonları İzmir masaj adresimizde ilanlara tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

 

MASAJ TÜRLERI

TETIKLEYICI NOKTA TERAPISI
Tetikleyici nokta vücudun diğer bölgelerinde ağrıya neden olan kas dokusu içindeki sıkı bir alandır. Mesela arkada bir tetik noktası boynunda sevk ağrısı oluşturabilir. Boyu, şimdi bir uydu tetik noktası olarak hareket ederek, kafada ağrıya neden olabilir. Ağrı keskin ve yoğun olabilir veya donuk bir ağrı olabilir.

Tetik noktası masaj terapisi, izole edilen basınç ve salınma döngüleri boyunca ağrı kaynağını hafifletmek için özel olarak tasarlanmıştır. Tetikleyici nokta terapisi için bu tür masajlarda, alıcı aktif olarak nefes darlığı geçirir ve rahatsızlığın tam yerini ve yoğunluğunu belirtir.

Tetikleyici nokta masajının sonuçları ve faydaları, kaslarda dar alanlar bırakarak ağrıyı hafifletir. Tek bir tedaviden sonra ağrıda belirgin bir düşüş yaşayabilirsiniz. Tetikleyici nokta tedavisi ile düzenli olarak masaj almak, kronik yaralanmalarda ağrı ve stresin doğal olarak yönetilmesine yardımcı olabilir.

ISVEÇ MASAJI
İsveç masaj terapisi çoğu insan masaj hakkında düşünürken akla gelen modalitedir. Bugün yapılan en iyi bilinen vücut geliştirme türü olan İsveç masaj tekniğinin ana hedeflerinden biri tüm vücudu rahatlatmaktır. Bu, kalple dönen kan yönünde kasları uzun süren vuruşlarla ovmak suretiyle gerçekleştirilir. Ancak İsveç masaj terapisi rahatlamanın ötesine geçiyor. İsveç masajı, kandaki oksijen seviyesini arttırmak, kas toksinlerini düşürmek, dolaşımı ve esnekliği arttırırken gerginliği hafifletmek için son derece yararlıdır.

Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Ulusal Merkezi tarafından yürütülen ve The New York Times gazetesinde yayınlanan bir araştırmada, 45 dakikalık bir İsveç masajı alan gönüllülerin, stres hormonu kortizol düzeylerinde ve arjinin vazopressin düzeylerinde belirgin düşüşler olduğunu keşfettiler kortizol düzeyinde artışa neden olabilecek hormon. Gönüllüler ayrıca bağışıklık sisteminin bir parçası olan lenfosit sayısının, beyaz kan hücrelerinin sayısının ve bağışıklık hücrelerinin soğuk algınlığı ve grip ile savaşmasına yardımcı olabilecek bir artışa neden oldu.

İSVEÇ MASAJ TEKNIKLERI
Ek İsveç masaj teknikleri eller ve avuç içi tarafından uygulanan dairesel basınç, sıkı yoğurma, perküsyon benzeri kılavuz çekme, bükme ve gerdirmeyi içerir. İsveç masaj oturumunuzdan önce ve sırasında, profesyonel masaj terapistinizle iletişimi teşvik edersiniz, böylece masajınız özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanır.

DERIN DOKU MASAJI
Derin doku masaj terapisi İsveç masajına benzer, ancak daha derin basınç, kronik kas gerginliğinin serbest bırakılmasında faydalıdır. Odak kas dokusu, tendonlar ve fasya (kasları, kemikleri ve eklemleri çevreleyen koruyucu tabaka) en derin katmanları üzerindedir.

Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Dergisi’nde yapılan bir araştırma, 45-60 dakikalık derin doku masajından sonra insanların kan basıncının düştüğünü buldu. Ek olarak, 2010 Meta-analizinde Journal of Clinical Psychiatry’de, oksitosin ve serotonin salınımını tetikleyerek derin doku gibi masaj yöntemlerinin stres hormonu seviyelerini ve kalp atış hızını azalttığını belirtirken, ruh hali ve rahatlamayı artırdığı bulundu.

Derin doku masaj terapisinin sizin için faydalı olup olmayacağını görmek için lütfen profesyonel masaj terapistinizle konuşun.

SPOR MASAJI
Spor masaj terapisi, dünya standartlarındaki profesyonellerden hafta sonu koşucularına kadar her çeşit atlete yöneliktir. Spor masaj tekniğinin ayrıntıları sporcunun tercih ettiği spora özgüdür. Vücudun tekrar eden ve sıklıkla agresif hareketlerden aşırı vurgulanan ve vurgulanan alanlara odaklanılması.

Spor masaj terapisinin yönleri, dengeli bir eğitim rejiminde yararlı bileşenler olarak popülarite kazanmaktadır. Spor masaj terapisi, olay öncesi hazırlığı geliştirmek ve eğitim sırasında veya bir etkinlikten sonra maksimum performans için iyileşme süresini azaltmak için bir araç olarak kullanılabilir. Sporcular, özel olarak tasarlanmış spor masajının esnekliği arttırdığını, yorulmayı azalttığını, dayanıklılığı artırdığını, yaralanmaları önlemeye yardımcı olduğunu ve en iyi performans için bedenlerini ve zihninizi hazırladığını keşfetti.

Spor masaj tedavisinin diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında en önemli avantajlarından biri de kas-tendon kavşaklarını hedef alabilme yeteneğidir. Dayanıklılık ve Conditioning Research dergisinde 2010 yılında yapılan bir araştırma, 30 saniyelik bir masajın bile hip-flexor hareket aralığını geliştirdiğini buldu. Margaret Jones tarafından doktoraya yapılan bir başka araştırma. American College of Sports Medicine’de egzersiz öncesi veya sonrasında masaj yapan atletlerde kas ağrısının azalmasına yönelik kayda değer bir eğilim gösterildi.

Düzenli fiziksel aktiviteye katılan herkes için, Spor masaj terapisi her hafta veya iki normal rejiminize büyük bir katkı olabilir. Mesleki masaj terapistlerinden biriyle konuşarak, programınız, faaliyetinizin seviyesi ve bütçenizle en iyi şekilde çalışacak bir plan bulmak en iyisidir.

REFLEKSOLOJI MASAJI
Ayak Refleksolojisi masajı, plantar fasiit, ayak bileği yaralanmaları veya hatta günlük iş ve oyun oynayan kişiler için derin ve rahatlatıcı ve terapötik bir yöntem olabilir. Massage Envy’de masaj terapistiniz, geleneksel İsveç ve spor masaj teknikleri ayak, buzağı ve bacağınıza uygulayacaktır. Bu, sadece ayak parmak ağrısı, ayak bileği ağrısı, plantar fasiit ve yaygın artrit formlarının hafifletilmesine yardımcı olmaz, aynı zamanda tüm vücuttaki stres ve kaygıları azaltabilir. Ek olarak, çeşitli uzantılar faydalı olabilir. Ayak, topuk ve baldır bölgelerinde ağrı ve hassasiyet ile, tedavi sırasında ağrı düzeylerini masaj terapistinizle paylaştığınızdan emin olun. Refleksoloji masajını aldıktan sonra dinlenmek de iyi bir fikirdir.

Ayak Refleksoloji masajının terapötik yararlarının keyfini çıkarırsanız yararların sık bir terapi olarak kullanıldığında daha da geliştirildiğini bilmelisiniz. Ne kadar çok gideceksen, hissettiğin sağlıklı. Bir Masaj Envy üyeliği ile, bu avantajların tadını istediğiniz sıklıkla çıkarabilirsiniz. Aylık aidatlara bir saatlik bir masaj oturumu ve düşük üyelik oranında sınırsız ek bir saatlik oturumlar dahildir. İşleri daha da kolaylaştırmak için, ülke çapında yüzlerce Massage Envy yer var. Dolayısıyla rahatlayabilir, gençleşebilir ve nereye giderseniz giderseniz daha sağlıklı bir şekilde büyümeye devam edebilirsiniz.

KRANIYAL SAKRAL TERAPI
Kraniyal sakral terapi (kraniosakral terapi olarak da bilinir) başın, omurga sütunun ve sakrumun kemiklerini ele alan nazik, noninvaziv bir vücut formudur. Amaç, stres ve ağrıları hafifleten bu alanlarda sıkıştırmayı serbest bırakmaktır.

Kranyal sakral terapi, kemiklerin doğal pozisyonunu iyileştirmeyi ve kronik yaralanmalardaki stresini azaltmanın yanı sıra migren baş ağrısı, boyun ve sırt ağrısı, temporomandibular eklem rahatsızlığı (alt çene ile kafatasını birbirine bağlayan iltihaplanma) ) ve dahası.

Ulusal Başağrısı Vakfı’na göre, yaklaşık 28 milyon Amerikalı migren baş ağrısı çekiyor. Genellikle migren stres ve zayıf uyku ile tetiklenir veya şiddetlenir. Davranışsal Tıp Yıllığı’nda yayınlanan bir araştırmada, araştırmacılar, Kafatası Sakral Terapi gibi vücudu ele alan katılımcıların, katılımcılara göre daha iyi uyku kalitesine ve daha az migrene sahip olduğunu keşfettiler. Tedavinin sona ermesinin ardından etkiler hatta üç hafta kadar sürdü.

Kafadaki ağrıları gidermenin bir başka yolu da, son derece rahatlatıcı olabilen, saç derisi masajıdır. Bir masaj terapisti Melissa Wheeler ve California’daki Emeryville’deki Ulusal Holistik Enstitü için öğretmen eğitim koordinatörü “Pek çok kişi kafa derimizde kaslarımız olduğunu fark etmiyor” diyor. “Bu kaslar yüz ifadelerimizi hazırlamaktan sorumludur ve orada özellikle gün boyunca bir bilgisayara bakıldığında veya çok stres altındayken çok gerginlik olabilir.” Sadece bu değil, aynı zamanda kafa derisi günlük olarak görmezden gelme eğilimindedir. Wheeler, “Bu genelde farkında olmadığımız gerginlik.” “Birçok kişi başlarını masajladığında gerginliğin erimesini hissediyor.”

Oturum başlamadan önce profesyonel masaj terapistinize başvurarak herhangi bir masaj oturumuna Kraniyal Sakral Terapi ekleyebilirsiniz.

DOĞUM ÖNCESI MASAJ
Hamilelik sırasında masaj terapisi, doğum öncesi bakım için harika tamamlayıcı bir seçenektir. Stresin azaltılması ve genel sağlıklı yaşamın geliştirilmesi sağlıklı bir yöntemdir. Masaj, sırt ağrısı, sert boyun, bacak krampları, baş ağrıları ve ödem (veya şişme) gibi gebelik sırasında yaşanan normal rahatsızlıkların çoğunu rahatlatır.

Buna ek olarak, hamile kadınlar için masaj ağırlık taşıyan eklemlerde stres azaltır, kan ve lenf dolaşımını teşvik eder, sinirsel gerginliği rahatlatmaya yardımcı olur – daha iyi uykuya yardımcı olur – ve hormonal değişikliklerden kaynaklanan depresyon veya kaygıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.

PRENATAL MASAJ SIRASINDA
Masaj Envy’de, terapistlerimiz hamilelik masaj müşterilerimizin rahat olmasını sağlamak için ekstra özen gösterirler. Destekleyici, yumuşak yastıklarla yanal konumlandırma, masaj tekniklerinin baskısı uygulandığında alt sırt ve pelvik alanlarda ekstra gerginliği hafifletmek için kullanılır. Bu alanlardaki aşırı gerginlik gereksiz sırt veya karın ağrısına neden olabilir, bu nedenle doğal olarak herhangi bir rahatsızlıktan kaçınmak istiyoruz.

İkinci trimesterde, hafif kalkan sağlamak için bir kalçanın altına yerleştirilmiş küçük, yastıklı bir kama ile sırt üstü yatmayı tercih edebilirsiniz. Hamileliğinize bağlı olarak, terapist refleksoloji, İsveç masajı veya belirli taleplerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayan belirli teknikler gibi masaj tekniklerini kullanabilir.

GÜNDELIK BELIRTILERIN AZALTILMASI
Hamile kadınlar için masaj yapmak bir takım faydalar sağlar ve terapistinizle rahatlamak istediğiniz günlük semptomları görüşmek iyi bir fikirdir. Bunlar arasında şunlar olabilir:

Baş ağrısı, baş, boyun ve omuzlara odaklanan masaj ile rahatlayabilir. Buna ek olarak, masaj yoluyla optimal düzeyde stres giderme sağlamak, tetik noktalarını ve kas spazmlarını rahatlatarak migren veya gerilim baş ağrısı şansını azaltır.
Bir bebeğin ekstra ağırlığını taşıyarak oluşturulan kas gerginliği, rahatsız olan bölgelere kan akışını teşvik ederek rahatlayabilir. Bu daha fazla besin açısından zengin oksijen sağlar ve aynı zamanda toksinleri ve metabolik atıkları uzaklaştıran lenfatik sıvının akışını arttırır.
Halsizlik, sırt ağrısı, bacak krampları ve şişme / ödem hamile kadınlar için çeşitli masaj yöntemleriyle rahatlayabilir.
Sıradan ağrı ve gebelik ağrıları, vücudunuzun doğal anti-ağrı kimyasalları olan serotonin ile masaj ile uyarılarak engellenir.
Masaj, bebeğinizin gece boyunca uyku vereceğini vaat edemezken, hamilelik sırasında ve sonrasında daha iyi bir gece uykusu sağlayabilir. Düzenli masaj terapisi, kaygı ve rahatsızlığı azaltmakla kalmaz aynı zamanda rahatlamayı da arttırır. Bu sonuçta uyku düzeninin iyileşmesine yol açabilir.

Ek olarak, masaja cevaben vücudunuz tarafından salınan serotonin, endorfinler ve dopamin, bu doğal kimyasalların ekstra yardımını sağlar. Touch Research Institute direktörü Dr. Tiffany Field “Masaj derin uykuların artmasında çok etkilidir” diyor.

SAĞLIKLI KALMAK
Normal, düşük riskli gebeliklere sahip kadınlar, Masaj Terapisi profesyonel masaj terapistinin sunduğu çeşitli masaj tekniklerinden büyük fayda sağlayabilir. Bununla birlikte, yüksek riskli gebeliklerde olan kadınlar, masaj terapi programlarımızdan birine başlamadan önce doktorlarına veya ebeleriyle görüşmelidir. Gebelik masajı sırasında herhangi bir zamanda rahatsızlık hissederseniz, derhal terapistinize bildirin.

GERIATRIK MASAJ
Geriatrik masaj terapisi yaşlı nüfusun özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Yaşlılara yönelik bu tür masaj masaj tekniklerinin hafif ve hafif uygulanmasını sağlar ve kasların cilde aşırı sürtünmeye neden olmadan çalışmasına izin vermek için pasif esneme ve hafif bir yağ veya losyon içerebilir. Bu teknikler kan dolaşımını artırmaya, depresyonla mücadeleye, dengeyi ve esnekliği geliştirmeye, artrit ağrısını azaltmaya, eklem hareketliliğini artırmaya, duruş geliştirmeye ve genel refahı teşvik etmeye yardımcı olabilir.

Geriatrik masaj, yaş ilerledikçe toplam sağlığın korunması ve iyileştirilmesi için özellikle yararlı olabilir. Ayrıca kaygıyı gidermek ve özellikle dokunulmaya mahkum yaşlı müşterilere rahatlık sağladığı gösterildi.

Belirli bir sağlık durumunuz varsa, masaj yapmanız için doktorunuzdan izin almalısınız. Herhangi bir nüfusta olduğu gibi masaj için de önerilmeyen belirli koşullar vardır, bu nedenle doktorunuzla iletişimin önemi. Bir kez izin aldıktan sonra, randevu zamanlamasında geriatrik masaj tercihinizi belirttiğinizden emin olun.

Yararlı Wellness İpucu: Geriatrik masaj kullanan birçok müşteri, rahat ve dinlendirici bir deneyim sahibi olmalarını sağlamak için ilk ziyaretinizde onlara katılmak için bir arkadaşınız veya aile üyeniz var. Masaj sırasında giymeyi tercih ettiğiniz giysinin miktarına siz karar verebilirsiniz. Oturum boyunca, düzgünce kaplanacak veya kaplanacaksınız – yalnızca üzerinde çalışılan alan açılacaktır.

 

 

1) İsveç Masaj Terapisi Salonları

Çoğu klinikte, spor Salonlarında, spada ve sağlıklı yaşam merkezinde sunulan standart masaj türü, İsveç masajı neredeyse masaj terapisi ile eş anlamlıdır. İsveç masajı, anatomi ve fizyolojinin Batılı kavramlarına dayanır, Asya masaj formlarında daha yaygın olan enerji merkezli stile göre. Losyon veya yağ kullanarak, masaj terapistleri tipik olarak geniş genel vuruşlarla başlar ve ardından sorunlu alanları ele almak için spesifik vuruşlara geçerler.

 

İsveç masaj terapisinde beş temel vuruş vardır: effleurage (uzun pürüzsüz vuruşlar), petrissage (yoğurma, yuvarlama ve kaldırma), sürtünme (sıkma veya küçük dairesel hareketler), dokunma (perküsyon) ve titreşim (sallanma ve sallanma hareketleri). İzmir’in en iyi masaj Salonları ödülünü almış olup izmir dışından da müşterilerimiz gelmektedir.

Salonlarımuzda masaj sonucunda rahatsızlık ve hastalıklarından kurtulmuş kişileri saymakla biSalonlarımeyiz .Uzun zamandır çektikleri boyun ,bel ,omuz ağrıları olan kişilerin bikaç seans sonrası komple kurtulup hayat varmış ,onca yıl boşa çekmiş sürekli ağrılarla yaşamışım gibi memnuniyet dilekleriyle herzaman onure edildik.İzmir Salonları Masaj farklı yerledeki semt ve isim benzerliğinden dolayı farklı intibalar oluşmaması adına markalaşmaya yönelmiş olup tüm sertifika ve belgeleriyle izmir masaj olarak izmir Salonları masaj Salonları

 

İsveç masajı, tam vücut kas gevşetme sağlar ve bir yaralanmadan iyileşirseniz özellikle yararlı olabilir.

 

2) Aromaterapi Masajı Salonları

Bir aromaterapi masajı, masaj yağına eklenen kokulu bitkisel yağlar ( uçucu yağlar olarak bilinir) ile İsveç masajıdır .

 

Çiçekler ve diğer bitki parçalarından ekstrakte edilen uçucu yağlar hoş bir koku sunar ve iyileştirici özelliklere sahip olduğuna inanılır. Lavanta ve gül, örneğin, gevşeme teşvik ettiği bilinmektedir. Yağlar belirli ihtiyaçları karşılamak için seçilebilmesine rağmen, terapist genellikle rahatlamak, enerji vermek veya canlanmak için önceden karıştırılmış yağlar kullanır.

 

Aromaterapi masajının yatıştırıcı etkileri baş ağrısı, uykusuzluk, bazı sindirim bozuklukları, sırt ağrısı ve hatta adet öncesi belirtiler gibi çeşitli durumlardan faydalanabilir. Bir aromaterapi masajı almadan önce, ciltte reaksiyona neden olabileceğinden, yağlarda kullanılan bitkilerden hiçbirine alerjiniz olmadığından emin olun.

 

3) Sıcak Taş Masajı Salonları

Adından da anlaşılacağı gibi, sıcak taş masajı  sıcak taşlar kullanır. Terapist vücuttaki belirli noktalara ısıtılmış, pürüzsüz taşlar yerleştirir ve aynı zamanda masaj yaparken sıcak taşları tutar. Taşlar genellikle bazalttır (ısıyı iyi tutan volkanik bir kayadır).

 

Taşların sıcaklığı rahatlatıcı olabilir ve sıkı kasları gevşetebilir, böylece terapist hızlı bir şekilde kas gerginlik bölgelerine ulaşabilir.

 

Yüksek tansiyon, diyabet, kalp hastalığı veya varisli damarlar gibi belirli tıbbi durumlarınız varsa, sıcak taş masajı yapmayı planlıyorsanız sağlık uzmanınıza danışmalısınız. Aynı şekilde, herhangi bir kan inceltici ilaç alırsanız, önce tıbbi görüş aldığınızdan emin olun.

 

4) Derin Doku Masajı Salonları

Derin doku masajı , kas düğümlerini (“adhezyonlar” olarak da bilinir) ve kas ve bağ dokusunun daha derin katmanlarındaki spesifik sorun alanlarını hedef alan odaklanmış ve tedavi edici bir masajdır.

 

Kas dokusunda kasıtlı, yavaş vuruşlar veya sürtünme kullanarak, terapist kronik sıkı veya ağrılı kasları, tekrarlayan gerginliği, postüral problemleri veya yaralanmaları ele alır.

 

Derin doku baskısının genellikle bir İsveç masajından daha yoğun olduğu doğru olsa da, etkili olması için ağrılı olması gerekmemelidir. Acı çekiyorsanız, masaj terapistinizin hemen bilmesini sağlayın.

 

Bu tip bir masaj, özellikle kronik ağrı veya kısıtlı hareketliliğe neden olan yaralanmaları olan kişiler için faydalıdır. Tenisçi dirseği veya karpal tünel sendromu gibi tekrarlayan stres yaralanmaları tedavisinde etkilidir ve osteoartrit semptomlarının azaltılmasında yardımcı olabilir.

 

5) Shiatsu Masajı İzmir

Japon bodywork bir formu, shiatsu vücut boyunca ritmik bir dizide uygulanan terapistin parmaklarını (veya bazen eller ve dirsekler) kullanarak lokalize basıncı içerir. Her nokta yaklaşık iki ila sekiz saniye tutulur. Geleneksel Çin tıbbında kökleri olan shiatsu’nun hedefi, enerji akışını iyileştirmek ve dengeyi yeniden kazanmaya yardımcı olmak için vücuttaki akupresür noktalarını uyarmaktır.

 

Yağ veya losyon kullanılmadığı için gevşek kıyafetler giyersiniz. Shiatsu normalde zeminde veya düşük bir masaj masasında bir mat üzerinde yapılır ve sıklıkla stresi azaltmak ve stresle ilişkili sağlık sorunlarına karşı korumak için kullanılır. Ayrıca artrit, uykusuzluk, sırt ve boyun ağrısı, siyatik ve hatta sinüs problemleri gibi durumların tedavisinde etkili olduğuna inanılmaktadır.

 

Shiatsu, enerjiyi artırmaya, yaralanmalardan kurtulmayı teşvik etmeye ve sindirim sistemini uyarmaya yardımcı olabilir.

 

6) Tay Masajı İzmir Salonları

Yardımlı yoga, pasif gerdirme ve basma masaj hareketlerinin eşsiz bir karışımı olan Thai masajı diğer masaj türlerinden daha enerji verici. Terapist hareket ettikçe ve genellikle yerde bir mat üzerinde duruşlar dizisi halinde uzanırken, işi yapmaksızın yoga gibi bir şey.

 

Shiatsu gibi, Thai masajı vücudun enerjilerini hizalar. Masaj terapisti, stresi azaltmak ve esnekliği ve hareket aralığını geliştirmek için vücudun enerji hatları boyunca ritmik sıkıştırmayı kullanır. Tamamen giydirilmiştir.

 

Bu tip bir masaj kas spastisitesini ve sırt ağrısını azaltabilir ve denge problemleri ve migren semptomlarının tedavisinde yararlı olduğu gösterilmiştir.

 

7) Hamilelik Masajı Salonları

Doğum öncesi masaj olarak da bilinen hamilelik masajı, anne adaylarının beklentilerine göre şekillendirilir, ancak çoğunlukla rahatlama sağlamak için kullanılır. Birçok hamile kadın, özellikle ilerleyen aylarda bel ağrısı ve şişmiş ayak bileklerinden muzdarip olduğundan, prenatal masaj, rahatlama sağlamak için nispeten güvenli, ilaçsız bir yoldur.

 

Uzmanlık eğitimi almış ve prenatal masajda sertifikalı masaj terapistleri, masaj sırasında kadının vücudunu nasıl konumlandırabileceklerini ve destekleyebileceklerini bilir, teknikleri değiştirir ve hamilelik sırasında belirli alan ve teknikleri önlerler. Çoğu kadının masaj sırasında rahat ve güvenli bir şekilde dinlenmesini sağlayan özel bir masaya sahip olacak. İdeal olarak, doğum öncesi masajda deneyimli ve lisanslı bir uygulayıcı bulmalısınız.

 

8) Refleksoloji Salonları

Ayakların üzerinde çalışmak gibi mi? Terapist, vücutta rahatlama ve iyileşmeyi teşvik etmek için parmak basıncı ve yoğurma ve sürtme gibi teknikleri kullanır. Refleksoloji , enerjinin organlara ve diğer vücut parçalarına bağlı olduğuna inanılan el ve ayaklardaki “refleks bölgelere” dayanmaktadır. Refleksolog, refleks noktalarına basınç uygulayarak sinir sisteminizi dengeleyebilir ve vücudun doğal zevk tepkisini canlandırarak, stres ve rahatsızlığı azaltır.

 

Refleksoloji, eski uygarlıklara dayanıyor, ancak 1930’larda Amerikalı fizyoterapist Eunice Ingram tarafından rafine edildi. Bu, özellikle tüm gün ayakta durduğunuzda veya yorgun, ağrılı ayaklarınız varsa, derin rahatlatıcı bir terapi olabilir. Ayakkabılarınızı ve çoraplarınızı çıkarırsınız, ancak kıyafetleriniz kapalı kalır.

 

9) Spor Masajı Salonları

Yaralanmaları önlemek ve tedavi etmek, esnekliği geliştirmek ve atletik performansı geliştirmek için tasarlanan spor masajı, atletik veya spor etkinliklerine hazırlanmak veya bunları kurtarmak için tüm yeteneklere sahip sporcular tarafından kullanılabilir. Sporcu olmasanız bile, spor masajı kas ağrısına veya kısıtlı hareket aralığına yardımcı olabilir.

 

Spor masajının ardındaki fikir vücudun yumuşak dokularını manipüle etmek ve sporcunun oynadığı spora bağlı olarak belirli kas gruplarına odaklanmaktır. Bu tip bir masaj, artan kan akışı, artan hareket aralığı ve artan esneklik ile yardımcı olabilir.

 

Spor masajında, vuruşlar genellikle tipik bir İsveç masajından daha hızlıdır. Terapist ayrıca kompresyon, basınç noktası tedavisi, sürtünme ve eklem hareketliliğini de içerebilir.

İzmir Masaj Komlpeksi

 

Tedaviler – Sınıflar – Masaj

“Evrensel yaşam gücü enerjisi” anlamına gelen Reiki, “şifacı” evrensel enerjinin bir değişkeni haline gelir. Tedavi, baskı yapılmadan vücut üzerinde duran geleneksel bir el pozisyonu modelini izler. Reiki saf enerjidir ve derin rahatlama ve iyileşmeyi sağlar. İzmir Masaj Salonları sayfamızı detaylı incelemenizi tavsiye ederiz.

Klasik İzmir Masaj Tüm Masaj Türleri Arasında En Çok Tercih Edilen ve Oldukça Etkili ve Rahatlatıcı Özelliği İlede En Yaygın Masaj Türüdür.Tüm Vücuda Uygulanan Masaj Eklem Yerleri Yoğunlukta Yapılarak Ödem ve İltihapların Dağıtılıp Yok Edilmesiyle Kişilerin Rahatlamasına ve Tüm Ağrılardan Kurtulmasına Olanak Sağlar.Klasik Masaj Sadece Ağrılardan Ziyade;Baş Ağrısı ,Migren ,Hazımsızlık,Kilo Verme ve Kalori -Yağ Yakımı gibi daha bir çok hastalıkların tedavi edilmesinde de etkilidir.Grip ,alerjenik enfeksiyonlar ve idrar yolları gibi rahatsızlığı olan kişilerde de oldukça hızlı etkileri gözlenmektedir.

Masaj Süresi 50 dk dır.

Refleksoloji İzmir Masaj Ülkemizde Son Yıllarda Çok Tercih Edilen Bi Masaj Haline Gelmiştir.

Refleksoloji Masajı Nedir ? ,

Ayaklara Uygulanan Bi Masaj Türüdür.Ayak Tabanında Yer Alan Vücudumzun Tüm Bölge ve Sinir Uçlarının Kontrol Edildiği Yer Ayak Tabanındadır.Böylelikle Vücudun Dengesi Kontrol Edilir Aslında Ki Tüm Denge Ve Sinir Toplanma Merkezi Konum Olarakda Ayak Tabanında Bulunmaktadır.Bu Noktalardan Kişinin Şikayeti Gözönüne Alınarak O noktalardan Tedavisi Uygulanır.

Faydaları Nelerdir Derseniz ?

-SIRT -OMUZ VE BEL AĞRILARI

-UYKU DÜZENİ SORUNUNA -DAMAR SORUNLARINA

-GEBELİĞE-ADET DÖNEMİ AĞRILARININ AZALTILMASINA-KISIRLIĞA

-KABIZLIK VE HAZIMLIĞA-MENEPOZA

-YORGUNLUK -STRES …………………gibi daha 100 aşkın Sorunların giderilmesinde çok büyük etkileri vardır..

SEANAS SÜRESİ : 35 DAKİKADIR

İsveç İzmir Masaj Bu Masajımızda En Önemli Amacımız ; Eklemlerin Hareket Açığının Genişletilmesi ve Rahatlama ile Kas Eminimin Azaltılması Esas Alınmaktadır.Yurtdışında çok Tercih edilen bir masaj türüdür.

Masajlardaki Komplike Olarak Kan Dolaşımını Arttırarak Kasılmaları ve Gerilmeleri Ortadan Kaldırılmak Olduğundan Tam Anlamıyla Vücut Hafifler ve Müthiş Bİr Rahatlama Olur.İsveç Masajında Çok Farklı Teknikler Uygulanmaktadır.

Müşterilerimizin isteği doğrultusunda aroma-esans-losyonlar ve masaj teknikleri yapılabilir.Yumruklama , HamSalonlarıma ,Titreşim ,Kupalama , Friksiyon gibi yöntemlerdir.

Masaj süresi 45/60 dakika arasındadır.

Sporcu İzmir Masaj Sporcuların antreman ve turnuva öncesi yada sonrasında da yapılan masaj türüdür.Sporcu kişinin kan dolaşımı hızlandırılarak kas adeleleri gevşetilir.alanında yapıcağı spora başlamadan önce hazırlanmış olur ve olası sakatlıklar engellenmiş olur.Bu masajı sadece profesyonel sporcularmı yaptırıyor ? Herhangi sporla uğraşan kişide bu masajı yaptırmaktadır.özellikle badybuilding ve kondüsyon amaçlı spor yapanlarda ; yağ yakımı ,nefes kontrolu,kasların ve adelelerin uyarılması ile kişiler kendilerini daha dinç ve daha güçlü hissetmektedirler.

Masaj seans süresi 45 dakikadır

Lenf İzmir Drenajı Bu masajın en belirgin özelliği ve yapılış sebebi ; İnsan vücudundaki doku -kas ve hücrelerde oluşmuş ödem ve iltihapların atılması için yapılır.Özellikle eklem bölgelerindeki yerlerde doku ve ödem dağıtılmasında kişilerin daha hızlı ve daha refleks olarak dikkatli olması sağlanmış olur.Böylelikle vücudumuzun yenilenme işlemi gerçekleşerek yeni kan oluşumu ve kan dolaşımıda hızlanmış olur.Bir çok kişide görülen şişkinlik.ödem birikimi gibi sorunlardan çok kısa sürede kurtulmuş olursunuz.Ayrıca oturarak iş yapanların %90 da selülit olduğundan bunların yakılması ve oluşumuda engellenmiş olur.

Masaj seans süresi 50 dakikadır

İzmir Masaj Salonları Arasında Keyifle Masaj Yaptıracağınız Salonları da Uygun Olan EN Doğru Adres

İzmir Masaj Salonları Salonları Köpüklü Masaj Sauna Ve Hamam Hizmeti Dahildir

Yeni Ve Tartışmasız Lider Olan Masaj Salonlarımuza Gönül Rahatlığı İle Gelebilirsiniz gerek Spa Gerek Sauna Yada Köpük Masajı Yapan Masaj Uzmanları Lokal Agrılarınıza Yerinde Müdahelede Bulunmaktadır.

Haftanın Belirli Günleri izmir masaj uzmanlarımızdan oluşan bir ekip sizlere genel durmunuz ve vücüt değerleriniz hakkında bilgi vermektedir sizde bu faydalı hizmetten yararlanmak için lütfen arayınız.

 

İzmir Masaj Tekniklerini İnceleyiniz

İzmir Salonları Jakuzide Masaj

Jakuzide masaj odası, kaslarınızdaki ağrı ve sızıları ortadan kaldıracak en basit yöntemlerden biridir. İzmir masaj Cildiniz temizlenir ve ihtiyacı olan nemi yeniden kazanır. Vücudunuzu toksinlerden arındıran yöntemlerde cildinizin gözenekleri açılır, terleme yoluyla atık miktarınız artar.

İzmir Salonları Çikolata Masajı

Cildi yumuşatan masaj, besleyen ve nemlendiren en hassas kürlerden oluşan bir masaj türüdür.Kakao yağı, kakao tozu ve badem yağı ile hazırlanmış özel çikolata ile yapılır.İzmirde Masaj Kakao tozu, selülite karşı iyi gelen polifenol ve bronzluğu koruyan özel güneş filtresi içerir. İçerdiği kafein sayesinde kan dolaşımı ve insan ruhu üzerinde olumlu etkisi vardır.

İzmir Aroma Terapi Masajı

Aroma terapi masajı bitkilerden elde edilen aromatik esans uçucu yağlarla yapılan doğal terapi sanatına verilen isimdir.İzmir Masaj Aroma kelimesi hoş koku olarak da tanımlanmaktadır.Aroma terapide bitkisel öz yağlar kişinin güzelliği, fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için bedene farklı yöntemlerle uygulanır.

Aroma terapi, tamamlayıcı tıp sistemi içinde kabul edilen doğal tedavi sistemi olarak da görülmektedir.

İzmir Salonları Bal Masajı

Bal masajının klasik masajdan ayrılan yönü sadece gevşeme sağlamaması, aynı zamanda vücudu atıklardan temizlemesidir.İzmir Masaj Salonlarında Aramanız Gereken Önemli Bir Sağlık Yapıcı MAsaj Türüdür.Kan dolaşımınızı arttıran bu masaj tekniğinde doğal ve aroma terapi metotlarına yer verilir.

Rahatlama hissedeceğiniz masaj size beraberinde sağlık da geSalonlarıcektir.Kullanılan aroma terapi yağları ile baskı noktalarınıza basınç uygulanır.Enerji merkezlerinizi dengeye geSalonların masaj, iç sisteminize de yarar sağlar.

Var olan şiddetli ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlayacak olan masaja bayılacaksınız.

 

İsveç Masajı Salonları İzmir

İsveç masajı vücuda kısmen lokal veya tamamen uygulanan klasik masaj ile dolaşım hızını arttırarak dokuları hücreleri canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir.Önemli olan masaj yaptıran kişinin günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulmasına yardımcı olmak rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlayabilmektir.

Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür.Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir.Genellikle masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür.İzmir Masaj Salonları en Çok Kullanılan Masaj Türüdür

İsveç Masajın Süresi yaklaşık 60 dakikadır.

Thai Masajı İzmir Salonları

Thai, Tai, Tay veya Tayland masajı olarak da bilinmektedir.

İzmir Masaj Salonları Merkezimizde deneyimli masörler tarafından Uzakdoğu masajları ve Refleksoloji uygulanmaktadır.

Tayland Thai Masajı Thai masajı, temel yapısını Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bu masajda çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılamaktadır. Thai masajı, altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen bu masaj bir buçuk saatten dört saate kadar sürebilen bir zaman diliminde yapılıp, masaj sırasında kişide her ne kadar rahatsızlık uyandırmaktaysa da uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama olmaktadır.

Tayland’da 2.500 yıldan bu yana yapılan ve Tayland’ın geleneksel şifa sanatlarından bir tanesi olan Thai masajının temel yapısını Hint Yoga ve Çin’in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Thai masajı, Uzakdoğu felsefesi ve bilgisi ışığında, tamamıyla doğal ve insan sağlığını hem zihinsel hem de bedensel yönden iyileştirmeyi amaç edinen bir uygulamadır. Teknik olarak; vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres ve eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsamaktadır. Thai masajı kıyafetli bedene ve yer minderi üzerinde yapılır.

Bu masaj yöntem pasif esneme ve yumuşak basının vücudun enerji hatlarına uygulanmasıyla yapılır. Çok eski olan bu teknik Buda zamanından gelir ve Shiatsu, akubası ve yoganın karışımı gibidir. Masörler belli noktalara baskıyı baş parmakları, elleri ve ayaklarıyla uygulayarak vücudun enerji akımını canlandırır ve müşterilerine esneme dahil bazı hareketler yaptırır.Tayland masajı esnekliği artırır, stresi azaltır, iç organları uyarır ve vücudun enerji sistemini dengeler.

Klasik Salonları Masaj İzmir

Öfleraj, petrisaj, friksiyon, tapotement ve manipülasyonlarını içeren batı tekniği ile yapılan bir izmir masajdır.

SIVAZLAMA izmir masajı ÖFLERAJ: Klasik izmir masaj öflerajla başlar ve öflerajla biter. Bölgesel olarak sıvazlama, tek elle, çift elle, avuç içiyle parmaklarla ya da el sırtıyla yapılabilir. Uyugn bulunursa kolda veya baldırda tek elle yapılan sıvazlama sırt izmir masajında iki elle uygulanabilir. Ayak altında ve parmaklarda ise öfleraj için el ayası ve parmaklar kullanılabilir. Öfleraj kalp yönüne doğru derin basınçla uygulanır ki buna derin öfleraj denir. Başlangıç noktasına dönüşte yani ters yönde ise basınç azaltılır. Buna da yüzeysel öfleraj denir.

YOĞURMA izmir masajı PETRİSAJ: Petrisaj kası doğrudan ele alan etkili bir izmir masaj manipülasyonudur. Tek elle veya çift elle uygulanabilen yoğurma hareketleriyle kas, sıkıştırılır ve esnetilir. Kas, tıpkı bir hamurun yoğrulmasına benzer tarzda hareket ettirilir. Petrisaj hareketi ile sıvazlamanın tersine yüzeysel fasya ve onun altındaki dokular sıkıştırılarak esnetilir. Bu şekilde kısalmış dokuların gerilmesi ve yapışık dokuların açılaması hedeflenir. Petrisajın etkili olabilmesi için derin ve yüzeysel dokuların sıkıştırılmasından kaçınmak gerekir. Bunun için uygulama sahasının büyüklüğü azaldıkça basınçta azaltılır. Petrisaj hareketlerinin yavaş, yumuşak ve ritmik şekilde uygulanmsu kadar masörün dokuları tam olarak kavraması da önemlidir. Petrisajda kasa uygulanan basınç kesiklidir. Hareket kas liflerinin seyrine göre yapılmayabilir. Ancak kasın tamamı esnetilmeli ve yoğrulmalıdır. Kan dolaşımında hızlanma artık maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Yoğurma hareketi kasların dinlendirilmesinde son derece etkilidir. Deride hiperemi (kızarıklık) gözlenir. Derinin kan akımında hızlanma esnekliğinde artma ve yumuşama beklenir.

FRİKSİYON izmir masajı: Başparmak, elin uçları veya elin bütünü ile yapılabilir. Belirli bölgeler üzerinde basınçla yapılan dairesel hareketlerdir. Dokular üzerindeki etkisi basıncın şiddetine göre değişir. Sertleşmiş deri dokularına uygulanan friksiyonda deri, deri altı doku üzerinde hareketlidir. Daha derinde kas dokusunu etkilemek amacıyla yapılacak friksiyonun basıncı ise daha fazla olmalıdır. Derin friksiyon izmir masajında derinin kayması istenmez. Basıncın etkisini artırmak için eller üst üste konulur. Kas içindeki fibrostik nodülleri dağıtmak için yapılır. Ağrılı bir manipülasyondur. Kas içi kanamalara neden olabilir. Sırt izmir masajında friksiyon daha çok, gergin doku sahalarının yoğun olduğu kürek kemiği etrafında kullanılır. Friksiyonda uygulanacak basınç sık olmalı fakat dokunun yapısını bozacak kadar ağır olmamalıdır. Dokunun hareket yeteneğini artırmak beklenir. Uygulama bölgesinde hiperemi oluşur.

DARBELEME izmir masajı TAPOTEMENT: Kassal uyarı için yapılan bir Salonları masaj manipülasyonudur. Örneğin, sporda aktivite öncesinde hazırlık izmir masajında kaslar darbelemeyle uyarılır. Uygulamada eller ritmik olarak o bölgeye çarptırılır. Tapotement spor dışında hastalık tedavilerinde kullanılabilir. Örneğin akciğer sekresyonlarının boşaltılması amacıyla yapılan postüral drenaj da göğüs kafesi üzerinde uygulanır. Diğer bir şekilde ampütasyonlardan sonra güdük ucunun proteze uygun hale getirilmesi ve setleştirilmesi amacıyla yapılır. Darbelemede diğer izmir masaj manipülasyonlarında olduğu gibi dolaşımı artırıcı etki beklenmez. Damarlarda önce bir daralma ve ardından genişleme olur. Kas tonusunda hafif artma beklenir. Darbeleme sırasında dudaklarda gerilme ve kasılma gözlenir.

İzmir Salonları Masaj Salonları Keyfi Hizmeti İçin Salonları Telefon Açarak Detaylı Öğrenebilirsiniz