izmir için en iyi 3 spa ve masaj salonu

İzmir Masaj Salonu Tavsiyeleri

İzmir Masaj Salonu,  İsveç ve derin doku gibi klasiklerden, shiatsu gibi daha egzotik tarzlara kadar pek çok çeşit masaj terapisi vardır. Biraz dışarıya dalmak, sağlık durumu veya yaralanmanız olsun, bir masaj stili seçmek, neyi içerdiğinden emin değilseniz kafa karıştırıcı olabilir. İşte en popüler masaj türlerinin listesi (bazılarınız size yeni gelebilecek olanlar dahil).

  • İzmir Masaj Salonu +
  • İzmir Masaj+
  • İzmir Masaj Salonları+

1) İsveç Masaj Terapisi
Birçok klinik, spor salonu, kaplıca ve sağlıklı yaşam merkezlerinde sunulan standart masaj türü olan İsveç masajı, masaj terapisine eşdeğerdir.

İsveç masajı, Batı’nın anatomi ve fizyoloji kavramlarına dayanıyor; Asya tarzı masajlarda daha yaygın olan enerji merkezli stile kıyasla. Masaj terapistleri losyon veya yağ kullanarak genellikle genel genel vuruşlarla başlar ve daha sonra sorunlu bölgelere yönelik belirli vuruşlara geçer.

Etkili etki (uzun pürüzsüz vuruşlar), petrissaj (yoğurma, yuvarlama ve kaldırma), sürtünme (sıkma veya küçük dairesel hareketler), tapotement (perküsyon) ve titreşim (sallanma ve sallanma hareketleri): İsveç masaj terapisinde beş temel vuruş vardır.

İsveç masajı, tam vücut kas gevşetimi sağlar ve bir yaralanmadan İzmir Masaj Salonu Tavsiyeleri kurtulmanız özellikle yararlı olabilir.

2) Aromaterapi Masajı
Bir aromaterapi masajı , masaj yağına eklenen kokulu bitki yağlarına ( uçucu yağlar olarak bilinir) sahip bir İsveç masajıdır . Çiçekler ve diğer bitki kısımlarından alınan uçucu yağlar hoşa giden bir koku sunar ve iyileştirici özelliklere sahip olduklarına inanılmaktadır.

Örneğin, lavanta ve gül rahatlamayı desteklediği bilinmektedir. Yağlar spesifik ihtiyaçları karşılamak için seçilebilmesine rağmen, terapist genellikle gevşemeye, enerji vermeye veya yükseltmeye yönelik önceden karıştırılmış yağlar kullanır.

Aromaterapi masajının yatıştırıcı etkileri, baş ağrısı, uykusuzluk, bazı sindirim bozuklukları, bel ağrısı ve hatta adet öncesi semptomlar gibi çeşitli koşullardan yararlanabilir.

Bir aromaterapi masajı almadan önce, yağlarda kullanılan herhangi bir bitkiye alerjiniz olmadığını kontrol edin, çünkü bunlar cilt üzerinde reaksiyona neden olabilir.

3) Sıcak Taş Masajı
Adından da anlaşılacağı gibi, sıcak taş masajı sıcak taşlar kullanıyor. Terapist vücuda belirli noktalarda ısıtılmış düz taşlar yerleştirir ve masaj yaparken sıcak taşları tutar. Taşlar genellikle bazalttır (ısı tutan volkanik bir kaya).

Taşların sıcaklığı rahatlatıcı olabilir ve sıkı kasları gevşeterek terapist kas gerginlik alanlarına çabucak ulaşabilir.

Yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kalp rahatsızlığı veya varis gibi bazı tıbbi durumlarınız varsa, sıcak taş masajı yapmayı planlıyorsanız, sağlık uzmanınıza danışmalısınız. Aynı şekilde, kan inceltici ilaç kullanırsanız, öncelikle tıbbi görüş almaktan mutlaka emin olun.

4) Derin Doku Masajı
Derin doku masajı , kas dokularını (“yapışıklıklar” olarak da bilinir) ve kasın ve bağ dokusunun derin katmanlarındaki belirli problem alanlarını hedef alan, odaklanmış, terapötik bir masajdır. Kasıtlı, yavaş vuruşlar veya kas tahılındaki sürtünmeyi kullanarak, terapist kronik sıkı veya ağrılı kasları, tekrarlayan gerilimi, postür problemlerini veya yaralanmaları ele alır.

Derin doku basıncının İsveç masajından daha yoğun olduğu doğru olsa da, etkin olması için acılı olması gerekmez. Ağrı yaşıyorsanız, masaj terapistinize hemen bildirin.

Bu tür masajlar özellikle kronik ağrı veya hareketliliğin sınırlı olduğu yaralanmalara sahip insanlar için faydalıdır. Tenis dirseği veya karpal tünel sendromu gibi tekrarlayan stres yaralanmalarının tedavisinde etkilidir ve osteoartrit semptomlarının azaltılmasında yardımcı olabilir.

5) Shiatsu Masajı
Japon gövde biçiminin bir formu olan shiatsu , terapistin parmaklarını (veya bazen elleri ve dirsekleri) vücut boyunca ritmik bir sırayla uygulayan lokal baskı uygulamasını içerir.

Her nokta yaklaşık iki ila sekiz saniye tutulur. Geleneksel Çin tıbbında kökleri olan shiatsu’nun amacı, enerji akışını iyileştirmek ve dengeyi yeniden kazanmak için vücuttaki akupressure noktalarını teşvik etmektir.

Hiçbir yağ veya losyon kullanılmadığından, gevşek kıyafetler giyersiniz. Shiatsu genellikle zeminde veya düşük masaj masasında bir hasırda yapılır ve genellikle stresin azaltılması ve stresle ilişkili sağlık sorunlarına karşı korunmak için kullanılır. Artrit, uykusuzluk, sırt ve boyun ağrısı, siyatik ve hatta sinüs sorunları gibi durumların tedavisinde etkili olduğuna inanılıyor.

Shiatsu, enerjiyi artırmaya, yaralanmalardan kurtarmayı ve sindirim sistemini uyarmaya yardımcı olabilir.

6) Thai Masajı
Yardımlı yoga, pasif esneme ve basarak yapılan masaj hareketlerinin benzersiz bir karışımı olan Taylandlı masaj , diğer masaj türlerine göre daha enerjiktir. İşi yapmadan biraz yoga gibidir; terapist hareket ettirir ve genellikle bir katta duran bir duruş dizisinde uzanır.

Shiatsu gibi, Tay masajı vücudun enerjilerini hizalamaktadır. Masaj terapisti stres azaltmak ve esneklik ve hareket aralığı geliştirmek için vücudun enerji hatları boyunca ritmik sıkıştırma kullanıyor. Tamamen giydirilir yapılır.

Bu tür masaj kas spastisitelerini ve bel ağrısını azaltabilir ve denge problemleri ve migren semptomlarının tedavisinde faydalı olduğu gösterilmiştir.

7) Gebelik Masajı
Hamilelik masajı hamilelik öncesi masaj olarak da bilinir, hamilelik masajı, hamilelerin annesinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilir, ancak çoğunlukla rahatlamayı teşvik etmek için kullanılır. Birçok hamile kadın özellikle bel ağrısı ve bel ağrısı rahatsızlığından dolayı, doğum öncesi masaj, rahatlamayı sağlamak için nispeten güvenli, ilaçsız bir yöntemdir.

Özel eğitim almış ve doğum öncesi masaj sertifikasına sahip olan İzmir masaj terapistleri, masaj sırasında kadının vücudunu nasıl yerleştirip destekleyeceklerini, teknikleri nasıl değiştirdiklerini ve gebelik süresince belirli alanları ve teknikleri kullanmaktan kaçınırlar. Çoğu, masaj sırasında kadının rahatça ve güvenle dinlenmesini sağlayan özel bir masaya sahip olacak. İdeal olarak, prenatal masaj konusunda deneyimli ve ruhsatlı bir uygulayıcı aramalısınız.

8) Refleksoloji
Ayakların üzerinde çalışmak gibi mi? Terapist, parmak basıncını ve yoğurma ve sürtünme gibi teknikleri kullanarak vücutta gevşeme ve iyileşmeyi teşvik eder. Refleksoloji , enerjisinin organlara ve diğer vücut parçalarına bağlandığı düşünülen eller ve ayaklar üzerindeki “refleks alanlar” a dayanır. Refleks noktalarına baskı uygulayarak, refleksoloji uzmanı sinir sisteminizi dengeler ve stres ve rahatsızlığı azaltan vücudun doğal zevk tepkisi olan endorfinleri uyarır.

Refleksoloji antik uygarlıklara kadar uzanır ancak 1930’lu yıllarda Amerikan fizyoterapisti Eunice Ingram tarafından rafine edilmiştir. Özellikle bütün gün ayakta ya da yorgun ve achy feet’iniz varsa, bu çok rahatlatıcı bir terapi olabilir. İzmir Masaj Salonları Ayakkabılarınızı ve çoraplarınızı çıkarırsınız, aksi taktirde giysili kalırsınız.

 

 

%d blogcu bunu beğendi: