izmir için en iyi 3 spa ve masaj salonu

İzmir Spa Masaj Merkezleri

 

İzmir Masaj Spa Merkezleri, spa masaj, merkezleri, masaj merkezi, spa merkezi, izmir spa izmir masaj spa, izmir spa masaj,spa masaj, izmir, masaj spa, izmir merkezler, spa salonları, spa masaj salonu, izmir masaj, masaj izmir, masaj salonu, masaj salonları, salonu, salonları, salon, salonlari
İzmir Masaj Spa Merkezleri

Tetik Noktası Nasıl Tedavi Edilir?
Tetik nokta tedavisi temelde invazif ve invazif olmayan modalitelere ayrılır. Mesleğinize bağlı olarak, invaziv yöntemler anestezi enjeksiyonu, botulinum toksin enjeksiyonu veya kuru iğnelemeyi içerir, ancak bunlar sizin uygulama alanınızın dışında olabilir.

Daha büyük olasılıkla, germe, ultrason, transkutanöz elektriksel sinir stimülasyonu (MASAJ) veya dijital basınç gibi invazif olmayan bir yöntem kullanacaksınız.

Dijital basıncı kullanırken, noktayı bulduktan sonra, müşteri için tolere edilebilir bir seviyeye kadar basınç uygulayın (genellikle yaklaşık 10 üzerinden 7). Basıncı 30 ila 90 saniye veya dokuyu gevşetene veya yumuşayana kadar koruyun. Müşteri genellikle nokta serbestleştikçe semptomlarda bir azalmayı tarif edecektir. Doksan ikinci en iyi sonucu verir ancak 30 saniye bir değişiklik üretmek için yeterlidir.

Basıncı tolere edilebilen seviyeye kadar arttırmalı ve nodül artık palpe edilemediğinde veya şikayetler azalıncaya kadar işlemi tekrarlamalısınız. Dokuyu tahriş etmek istemediğiniz için aynı alanı 5 dakikadan fazla tedavi etmekten kaçınmalısınız.

Tetik noktaları birden fazla elyaftan oluşabileceğinden, iyi bir uygulama tüm noktanın ele alındığından emin olmak için basınç açısını değiştirmektir.

Sandalye Mesajı için Teknikler ve İpuçları
Sandalye masajı sürekli eğitim ve uygulama ile yönetilebilir, diyor masaj salonu, izmir masaj salonları, İzmir

“Vücudunuzu kurtaracak ve müşterileriniz için üstün bir masaj sağlayan sandalye masajı için öğrenmek için bazı özel beceriler var” dedi. “Sadece masa masajı konusunda iyi becerileriniz olduğu için, sandalye masajı için otomatik olarak iyi becerilere sahip olacağınız anlamına gelmez.”

Eğitim ve sık kullanım ile, bir masaj koltuğu çok yönlü bir uygulama oluşturmanıza yardımcı olabilir.

“Şu anda masaj işimle, sandalye masajı için daha fazla müşteriye masadan daha fazla bakıyorum,” dedi Wheeler. “Sadece benim tercihim.” Wheeler, kentinde çeşitli yerlerde birçok insanla tanıştığını ve “ofisimin dört duvarı içinde çok fazla masa masajı yaparsam biraz sıkılmaya ya da esnetmeye başladığını” söyledi. .”

Sandalye masaj hesapları da daha öngörülebilir bir gelir sunuyor, diye ekledi.

Hastane bazlı onkoloji masajı, kolayca tanımlanabilen spesifik bir modaliteye benzemektedir.
Değil.

Onkoloji Masajı Derneği 130’dan fazla “Onkoloji Masajı Dahil Eden Hastaneler” i listeler. Bu sadece bir kendi kendini raporlama listesidir. TÜRKİYE’de onkoloji masajını içeren yüzlerce klinik ortam bulunmaktadır.

Bu hastanelerdeki onkoloji masajının varlığı, eğitimli terapistler tarafından çalışan sağlam, iyi entegre edilmiş, tam olarak finanse edilen programlardan, tek bir gönüllüye, onkoloji masajı eğitimi almış veya olmayabilir.

İyi haber, artan sayıda hastanenin, masaj tedavisini standart tedaviye dahil etmekle ilgilendikleri.

Kötü haber, birçok hastane karar vericisinin –ve hatta bazı masaj terapistlerinin- onkoloji masajının mevcut olduğunun farkında olmamasıdır.

Bir başka zorluk ise, hevesli masaj terapistlerinin genellikle uygun hazırlık yapmadan veya gönüllü olarak hastanelere girmeleridir.

Sonuç, onkoloji masaj terapisinin ve daha da önemlisi onkoloji masaj terapistlerinin hasta bakımına anlamlı bir şekilde entegre edilmemesidir.

Hastane Tabanlı Onkoloji Masajının Üç Öyküsü
Aşağıdaki üç örnek, bir masaj terapistinin, bir onkoloji masaj terapisti olarak istihdamının, çevreye ve pozisyon gereksinimlerine bağlı olarak, diğerine kıyasla nasıl farklı olabileceğini göstermektedir.

İlk onkoloji masaj terapistimiz, haftada dört saat vardiyalı, minnettar bir eski hastadan bir hibe ile finanse edilen bir yıllık bir sözleşmeye sahiptir. Her Salı, bir hemşire, doktor veya sosyal hizmet uzmanı tarafından incelenen ve onaylanan hastaların sözlü veya yazılı bir listesini ve kısa bir tıbbi profilini alır.

Listedeki hasta sayısını olabildiğince zamanında görmeye teşvik edilir. Vardiyası sonunda, hasta sekreterine, hastaların elektronik tıbbi kayıtlarına (MASAJ SALONU) tarayacak el yazısı notları sağlar.

İkinci onkoloji masaj terapistimiz başka bir hastane tarafından yarı zamanlı olarak çalıştırılmaktadır. Onkoloji ünitesindeki tüm hastaları içeren özel bir nüfus sayımına sahiptir. Her sabah hemşirelerle uğraşıyor ve birlikte o gün hangi hastaların en çok masajdan yararlanabileceğine karar veriyorlar.

Her bir hastaya gerekli olduğunu düşündüğü kadar çok veya az zaman harcayabilir. MASAJ SALONU’ye (veya EHR, elektronik sağlık siciline, bütünleştirici bakım için daha ciddi bir taahhüde sahip kurumlar söz konusu olduğunda) tam olarak erişir ve notlarını doğrudan MASAJ SALONU’ye not eder.

Üçüncü onkoloji masaj terapistimiz hastanede yatan hastaları haftada iki kez bir araştırma çalışmasının parçası olarak görmektedir. O, hastane tarafından işe alınan üçüncü taraf bir sivil toplum kuruluşuna sahip bağımsız bir yüklenicidir.

Araştırma koordinatörü tarafından basılı bir nüfus sayımı alır. MASAJ SALONU’ye erişimi var, ancak belirli bir şablona bakıyor.

Onun vardiyası ve bu nedenle, onun ödeme, o gün ve masaj, o gün ve masaj, masaj almak için onaylanmış ve randomize edilmiş olan hasta sayısına bağlı olarak dalgalanmalar katı bir protokole uymak zorundadır.

Bunlar sadece üç örnektir. Hastanede çalışan bir düzine onkoloji masaj terapistine, günlerinin nasıl bir şey olduğunu sorun ve bir düzine farklı senaryoyu duyacaksınız. Her hastanenin, programın lojistiğini ve masaj terapistinin rolünü bilgilendiren kendi kültürü, misyonu ve bütçe öncelikleri vardır.

Peki, ne olduğunu tutarlı?

Her Onkoloji MASAJ İhtiyacı Nedir
Bakım ekibinin diğer üyeleriyle ne kadar etkileşime girdiğine, ne kadar ödeme yaptıklarına ve ne kadar ve ne kime verildiğine baktığımızda, üç onkoloji masaj terapistimizin ortak noktaları vardır:

1. İleri düzey eğitim. Standart masaj terapisi eğitimine ek olarak, klinik bir ortamda onkoloji masajı sağlayan herkes en azından: temel bir onkoloji masajı eğitimini tamamlamalıdır (Onkoloji Masajı Derneği en az 24 saat önerir ).

Terapist ayrıca, denetimli uygulamalı deneyim ile hastaneye dayalı bir masaj terapisi eğitimini de tamamlamalıdır (bu makalenin sonunda bazı yerleşik programlar listelenmiştir); ve masajın yapılacağı tesisteki tüm doğrudan hasta bakım personelinin tam oryantasyonuna katılmak (bu, SPA, etik, dokümantasyon / grafik, güvenlik, enfeksiyon kontrolü ve tabela dahil olmak üzere tesise özgü kritik protokolleri ele alacaktır).

Bir terapistin değerini klinik bir ortamda artıracak ek eğitim, araştırma okuryazarlığı, manüel lenfatik drenaj eğitimi, hayat sonu bakımında eğitim, yara dokusu mobilizasyonu eğitimi ve benzer sağlık profesyonellerine sunulan kursların tamamlanmasını içerir. hemşirelik okulları, fizik tedavi programları ve sosyal hizmet sürekli eğitim sağlayıcıları.

2. Aşılama. Hepsinin grip aşısı vardı. Hastalarla doğrudan temas eden bakım sağlayıcıları için evrensel aşılama gereksinimleri vardır. Masaj terapistleri kesinlikle doğrudan temas kategorisine girer ve bağışıklama kanıtı göstermeli ve yıllık grip aşısı göstermelidir.

3. Uygulama kapsamı. Onların uygulama alanı içerisinde kalırlar. Masaj terapistleri olarak masaj terapisi uyguluyoruz. Hastanede bir masaj terapisti, bir yaşam koçu veya beslenme uzmanı olmak ya da onun hakkında fikir vermek için işe alınmadı… iyi… masaj terapisi dışında bir şey .

Bir hemşirelik geçmişi olabilir, koçluk veya beslenme konusunda doktora eğitimi olabilir, ancak masaj terapisi sağlamak için işe alındı. Tekrar ediyoruz: Masaj terapisi sağlamak için işe alındı. Unutulması kolaydır, ancak hatırlanması önemlidir: Masaj terapisi yeterlidir.

4. Ana katılım. Ana ilaçlara katılmayı tercih ediyorlar. Terapist, hastalarının aldığı müdahaleleri kişisel olarak seçmese bile, hasta veya sağlık ekibi tarafından yapılan seçimleri eleştirmek veya yorumlamak onun için tamamen uygunsuz ve etik değildir.

Bir terapist, spa ya da multi-terapist masaj işinde olduğu gibi başka insanlarla çalışsa bile, muhtemelen bütünleştirici bir takımın parçası olarak çalışmadılar. Bu işbirlikçi rol, hastaneye dayalı masaj konusunda neyin farklı olabileceğinin anahtarıdır ve birçok terapist için bir meydan okumadır.

Masaj terapisti birincil bakıcı değildir ve genellikle masaj sağlamak için sessiz, özel 30 veya 15 dakika bile yoktur. Bir seans birçok kez kesintiye uğrayabilir ve hala hasta için çok etkili olabilir. Her şey, sakin olmanın ve kaosun ortasında rahatlama ve bağlantıya izin verme ile ilgilidir.

5. SPA. Onlar SPA uyumludur. SPA ( 1996 Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasası) tıbbi bilgilerin korunması için veri gizliliği ve güvenlik hükümleri sağlayan Türkiye Cumhuriyeti yasasıdır . Özel terapide masaj terapistleri kesinlikle SPA’ya bağlı kalırken, masaj terapistleri hastanede yapmalıdır. Federal yasa.

6. Esneklik. Terapistlerin tümü, bir duruma hızlı bir şekilde uyum sağlama yeteneğine sahiptir. Hastane ortamı, aşırı esneklik ve destek görevlisinin rolünden mutlu olma yeteneği gerektirir. Bütün kültür farklıdır.

Hastane bazlı bir onkoloji masajı pek çok farklı şeye benzeyebilir, fakat neredeyse kesinlikle terapistin bireysel bir tedavi odasında sağladığı masaj gibi görünmüyor. Terapist, hastaya başka bir medikal müdahale alırken hafif ayak masajı yapmakta veya çok az hareketle veya hiç hareket etmeden birinin elini tutuyor olabilir.

Bir bakıcının omuzlarına masaj yapan koridorda olabilir. Masaj terapisti, yoğun bakımları ve korkmuş aile üyeleri odaya girip çıkarken tüpler etrafına uzanarak, tam donanımlı ve eldivenli, yatak ve makine arasında sıkışmış, yoğun bakımda olabilir.

Bipler ve gıcırdıyor ve her yerde yüksek sesle konuşuyorlar. Işıklar aydınlık.

Bir hastanın tüm vücudu, neredeyse hiç kullanılabilir değildir – ne de tavsiye edilir – masaj için ve hastalar, aile üyeleri veya diğer sağlık hizmeti sağlayıcıları tarafından geri çevrilmesi nadir değildir.

Çoğu zaman bir hastanede çalışmak, arka planda asılı kalmak ve ileriye gelme zamanı gelmediği zamanın anlaşılması anlamına gelir. Çift kanatlı ipi atlamak gibi uyarlanabilirlik ve zarafet gerektirir… hokkabazlık yaparken.

Kanıta Dayalı Uygulama Yapmak
Onkoloji masaj terapistleri de savunucu ve eğitimci olmalıdır. Bazı tıp uzmanları, masajın hiçbir şey yapmadığına ve dolayısıyla her zaman güvende olduklarına ve aynı zamanda çoğunlukla işe yaramayacağına inanırlar. Diğerleri sadece masajı, kişisel olarak aldıkları derin doku çalışması olarak bilirler ve bu yüzden de masajın hastaları için güvenli olmayacağına inanılır.

Hastane temelli bir masaj terapistinin işinin bir parçası, aynı zamanda, diğer kişinin güvenini ve saygısını kazanırken, bunların yanlış anlaşılmalar olduğunu ustaca kanıtlamaktır.

Tüm sağlık hizmeti sağlayıcıları masaj terapisinin değerini anlamazlar. Bazıları bunu kendi sistemlerine dahil etmemeyi seçti. Masaj terapistleri bile kendimizi, hastaneleri ve tüketicileri onkoloji masajının faydaları hakkında eğitme aşamasındadır. Kendimizi dil olarak profesyonel olarak sunmak, görünüş ve tavır şarttır.

Hastaneye dayalı onkoloji masajından bahsetmeden hastaneye dayalı masaj terapisinin başlangıç ​​aşamasındayız. Hem masaj terapisi hem de onkoloji masaj terapisi için yetkinlikler, en iyi uygulamalar ve eğitim gereksinimleri, bu ülkede yaratılmakta ve henüz tam olarak benimsenmemiştir.

(Tıbbi ortamda onkoloji masajı yapmakla ilgileniyorsanız , Entegre Ortamlarda Optimal Uygulama için Bütünleştirici Sağlığın Hastane Masajı Terapi Yeterlilikleri ile ilgili Akademik İşbirliği hakkında bilgi edinin .)

Medikal modele uyum sağlamak için, masaj terapisini şefkatli, bireyselleştirilmiş tedavi olarak terk etmemize gerek yoktur – ancak kanıta dayalı uygulamada yer almamız gerekiyor. Güzel haberler? Her kalitenin her masajda mevcut olması mümkündür.