izmir için en iyi 3 spa ve masaj salonu izmir masaj
izmir masaj salonu
izmir masaj
izmir masaj izmir masaj masaj

İzmir Vita Spa | Masaj Salonu Vita

İzmir’de alsancak bölgesinde bulunan uzman masaj salonu spa merkezimizde en iyi çalışanlar ile spa masaj hizmeti vermekteyiz. Kaliteli Spa hizmetllerimiz arasında – Hamam – Sauna – Spa – Masaj Salonumuzda bulunan hizmetlere dahildir. Fiyatlar değişiklik gösterebilir. İzmir Vita Masaj Spa Salonumuza Sizleri bekliyoruz.

MASÖZLERİMİZ

Alsancak Vita masaj salonu, Spa merkezimize yeni masöz bayanlar ile yenilik ve hareket katıyoruz.

Uzman Genç Dinamik Masöz Bayan Kadromuz ile İzmir/Alsancak bölgesinde Vita Masaj Salonu olarak sizleri bekliyoruz.

Vita Masaj Spa Salonu İzmir/Alsancak

VİTA SPA MASAJ SALONU PERSONEL KADROSU AŞAĞIDAKİ GİBİDİR

Masaj Fiyatları :

HAMAM ve SAUNA mevcuttur …

Fiyatları Arayarak Sorunuz…

30 dk masaj 100 TL

45 dk masaj 120 TL

60 dk masaj 150 TL

Vita Spa Masaj Salonu

İzmir Masaj Uzmanı, Alsancak Masöz ECE HANIM :
0534 689 0286

 

İzmir Masöz Yeliz

İzmir Masaj Uzmanı, Alsancak Masaj YELİZ HANIM :
0505 019 9382

 

İZMİR-MASAJ-VİTA

İzmir Masaj Uzmanı, Alsancak Masaj BURCU HANIM :
YETKİLİ KİŞİ
0232 421 4541

Masaj, geçmişten günümüze süregelen ve insanların vücutlarına, bir teknikle beraber dokunulması ihtiyacının karşılanması temelline dayanan bir etkenliktir. Masaj yaptıran insan teması, pozitif elektrik aktarımıyla kendini çok daha iyi hisseder ve bu hissini, çevresine de yansıtır. Bu nedenle masaj geçmişten günümüze gelişerek gelmiş ve günümüzde de varlığını devam ettirmiştir.

Masaj etkinliğinin tarihte ortaya çıkarılan ilk uygulamalarının; M.Ö. 3000 yıllarına kadar uzandığı, Çin ve Hindistan’da yapıldığı bilinmektedir.

Masaj konusunda ilk yazılı kaynak bulgusu ise eski Yunanda ele alınıp yazı diline dökülmüştür.. Eski Yunan’da “massein” kelimesi “yoğurmak” anlamına gelmektedir. Masajın temel işlemi yoğurmadır. Yani günümüzdeki masaj kelimesinin temeli de Eski Yunan a aittir. O dönemden günümüze masaj, günlük yaşamda rahatlama ve gevşeme amacı ile uygulanmış bir etkinliktir. Masajın tedavi edici özelliği de vardır. Kas rahatsızlıkları çeşitli eklem ağrıları için çeşitli masaj metotları vardır. Eski Yunan’dan başlayarak, Roma İmparatorluğu döneminde de özellikle olimpiyat oyunları ve her türlü spor karşılaşmaları sırasında da masajdan yararlanılmıştır. Gladyatör dövüşlerinde dövüşçüler masajla ovulurdu. Olimpiyat oyunlarında da o dönemde sporcular karşılaşmalardan önce hazırlayıcı yağ denen zeytinyağı temelli yağ ile ovulurdu.

Günümüzde vita masaj salonu yaygın biçimde bilinen ve uygulanan klasik masaj: Rus-İsveç masajıdır. Rus-İsveç masajı, 19. yüzyıl başlarında şekillenmeye başlamıştır ve yüzyılın sonlarında bu masajın detaylı tanımlamaları yapılmıştır. Günümüzde masajın tekniklerinin temeli şu manuplasyon tekniklerine dayanır: Öfleraj, Petrisaj, Friksiyon, Perküsyon ve Vibrasyon olarak sınıflandırılan temel masaj hareketleri. Bu saydığımız masaj hareketleri geçmişten günümüze dek geliştirilerek başta teknik yönden olmak üzere ilerletilmiştir. Rus- İsveç masajı denilen klasik masaj, diğer tüm masaj tekniklerinin temelini oluşturmaktadır.

Rus- İsveç masajı ve diğer batı tekniklerinin yanı sıra doğudaki masaj uygulamaları olan uzakdoğu kökenli masajlar ise batı tekniğinden çok beden-ruh-düşünce üçgenindeki birlikteliği korumaya yönelik daha çok spirituel özellikleri öne çıkan uygulamalar olarak binlerce yıl öncesinden günümüze ulaşmıştır. Özellikle kullanılan aromatik yağlar ile vücutta yaratılan dokunma etkisine ek olarak koku ile de etkime yaratma düşüncesi ağırlık kazanmaktadır.

Alsancak Masaj, Türkiyede gelişmiş altyapı ve teknik düzeydeki gerçek spa yani; Latince sanus per aquam ve Türkçe: Suyla gelen sağlık, kültürü kaplıcalar ve Türk hamamları ile büyük ölçüde oturmuş, kendine özgü nitelikleri bulunan ayrıcalıklı bir konuma sahip olan bir duruma ulaşmıştır. Türk hamam kültürü de spa kavramını barındırır. Masaj da spa kavramının içinde yer alan bir olgu olarak Türk turizminde başlı başına prestijli bir turizm hizmeti-sağlık hizmeti biçimindedir.