izmir için en iyi 3 spa ve masaj salonu

İzmir’de Hamilelik Ve Bebek Masajı

Hamilelik ve bebek masajı, hamile ve bebek istemcilerine uygulanacak şekilde modifiye edilmiş masaj tekniklerini içerir.

Hamilelik Masajı
Masaj terapisi, hamile müşteriyi rahatlatır, dolaşımını artırır, uykuyu iyileştirir, ağrıyı azaltır ve ruh halini artırır – ve Türkiye genelinde anneler arasında popülaritesi artmaktadır.

İzmir’de Alsancak’ta Konakta (TR) Deniz, ve meslektaşları tarafından yürütülen ve 2008 yılında Vücut ve Hareket Terapileri Dergisi’nde yayınlanan bir araştırma çalışması , masaj terapisinin gebe kadınlarda ağrıyı azalttığını, Ebeveynlerde hafifletilen prenatal depresyon ve çiftlerin ilişkilerini iyileştirdi.

2009 yılında Bebek Davranış ve Gelişiminde yayınlanan bir başka TRI çalışması , masaj terapisi ile depresyonda olan hamile kadınların ve yenidoğanların yararına olduğunu göstermiştir. Bu çalışmada majör depresyon tanısı konan gebe kadınlar 12 hafta boyunca haftada iki kez diğerlerinden masaj tedavisi aldılar. Analizler, bu kadınların 12 haftanın sonunda sadece depresyonun azaldığını değil, doğum sonrası dönemde de daha düşük depresyon ve kortizol düzeylerine sahip olduğunu göstermiştir.

Gebe müşterilerle çalışmak isteyen masaj terapistleri, bu çalışmanın konumlandırılması, faydaları ve kontrendikasyonlarını anlamak için özel eğitim almalıdır.

Hamilelik Masajı İzmir,izmir masaj salonu, masaj salonları, masaj, masaj izmir, masaj salonu izmir, masaj salonları ,izmir, masaj salonlari, salonu, salon, salonlar, salonları, salonlari -İZMİR
Hamilelik Masajı İzmir

Bebek Masajı
Bebek masajı hastanelerde, evlerde ve diğer ortamlarda sunulmaktadır. Araştırma , bebek masajının faydalarını ortaya koymaktadır.

Alan ve meslektaşları, örneğin, gaz, kolik, kabızlık, kehanet, astım, soğuk algınlığı, uyku problemleri, diş çıkarma ve diğer bazı durumlar için rahatlama dahil olmak üzere, masajın bebekler üzerindeki olumlu etkilerini doğrulayan 100’den fazla çalışma gerçekleştirdi. Birçok program, atölye çalışması ve seminer, bebek masajı eğitim araçlarının geliştirilmesinde bu araştırmanın ipuçlarını almıştır.

Masaj terapistinin bebek masajındaki temel rolü eğitmen olarak, ebeveynlere bebeklerini nasıl masaj yapacağını öğretmektir. Bir ebeveyn sınıfı genellikle beş hafta boyunca haftada bir kez tutulan 60 ila 90 dakikalık bir uzunluktur ve bir seferde yarım düzine ebeveynlere öğretilir.

Bebeklerle ve ebeveynleriyle çalışmaya ilgi duyan masaj terapistleri, bebek masajı eğitmenleri olarak sertifikasyonu tamamlamalıdırlar.

izmir masaj salonu, masaj salonları, masaj, masaj izmir, masaj salonu izmir, masaj salonları ,izmir, masaj salonlari, salonu, salon, salonlar, salonları, salonlari -İZMİR