izmir için en iyi 3 spa ve masaj salonu

İzmir’de Neden Masaj Terapisi Alıyorsunuz ?

Neden Masaj Terapisi Alıyorsunuz?

Giderek daha fazla insan, sağlığın teşviki ve vücudun yaşamsal enerjilerini ve iyileştirici güçlerini geliştirmenin doğal bir yolu olarak masajın terapötik faydalarından yararlanmaktadır . Eğer tedavi edici masaj sizin için yeni bir deneyim, ilk masaj oturumda ne kadar bazı sorularınız olabilir.

İlk olarak, neden masaj yaptırdığınızı bize bildirmenizi öneririz. Bu bilgi, oturumu, sahip olabileceğiniz özel ihtiyaçları karşılamak için uyarlamamıza yardımcı olur. En yaygın nedenlerden bazıları şunlardır:

  1. Stresi Azalt ve Gevşemeyi Teşvik Et
  2. Vücudu Canlandırın
  3. Boğaz veya gergin kasları rahatlatmak
  4. Baş ağrısı rahatlatmak
  5. Spor Aktivitesinden Kurtarma
  6. Genel Sağlık ve Fitness
  7. Dolaşımını Artırın
  8. Diğer Sağlık Hizmetlerine Tamamlayıcı
  9. Masaj Terapisi ile ilgili endişeleriniz nelerdir?
  10. İkincisi, lütfen ilk masaj seansınız hakkında sahip olabileceğiniz endişeleri bizimle konuşun . Seans sırasında rahat olmanızı istiyoruz. Masaj yapmak için yeni biriyseniz, aşağıdaki endişelerden bir veya daha fazlasına sahip olabilirsiniz:

Alçakgönüllülük : Düzenli bir masaj seansında, bir çarşaf veya büyük havlu ile kaplanacaksınız. Tamamen veya kısmen açık olmamayı seçebilirsiniz. Birçoğu seansta iç çamaşırını giymeyi tercih ediyor. Kişisel vücut bölgeleri masaj süresince kapalı kalacaktır. Herhangi bir endişeyi ifade etmekten çekinmeyin ve neyle ilgili olduğunuzu bize bildirin. Shiatsu ve sandalye masajı tamamen giyinik halde yapılabilir.

Konuşmak : Bazı insanlar konuşmayı severler, bazıları ise masajlarını sessizce dinlemeyi tercih ederler. Her zaman masaj terapistinin herhangi bir rahatsızlıktan haberdar olmasını sağlayın . Terapist, sizden, özellikle herhangi bir belirli sorun hakkında, sizden geri bildirim isteyebilir.

Yağlar : Yağlar veya losyonlar isteğe bağlıdır. Yağlayıcılar bazen terapistin ellerinin cildi gölgelemeksizin veya saçlarını çekmeden kaymasına izin vermek için kullanılır. Terapistin, herhangi bir yağ veya losyon kullanarak tahriş edebilecek herhangi bir alerjiyi bilmesini sağlayın. Yağlayıcıların kullanımı hakkında sahip olabileceğiniz diğer endişeleri ifade edin.

Acı veya Rahatsızlık : Masaj terapistinizin vücudunuzun masajlara hassas olabilecek herhangi bir alanını bilmesini sağlayın. Masaj sırasında terapiste geribildirim verin. Ağrılı ya da gergin kaslar masaj yaparken biraz acı verebilir. Masajdan sonra sıcak bir banyo veya duş almak ve bol su içmek, masaj sırasında atılan atık ürünleri temizlemeye yardımcı olur.

Seans Süresi : Amaca bağlı olarak, bir masaj seansı genellikle ½ saat ila 1½ saat arasındadır.

Masaj Terapi Kısıtlamaları
Tedavi edilemeyen yüksek kan basıncı, kalp hastalığı, yeni cerrahi veya kırık, flebit, ateş ve diğer tıbbi veya fiziki durumları olan kişiler, masaj tedavisi alma konusunda herhangi bir kısıtlama için doktorlarına danışmalıdır . Bazı durumlarda sınırlı kısıtlamalar uygulanabilir. Nadir durumlarda, masajdan kaçınılmalıdır. Şüpheniz varsa, doktorunuza danışın.

Sağlık Bilgileriniz
Güvenliğinizi garantilemek ve masajınızı planlamak için masaj terapistimiz size geçmiş ve şu andaki sağlığınızı sorabilir. Terapistin sahip olduğunuz herhangi bir sağlık sorunu, aldığınız ilaçlar, alerjiler, hamilelik ve son yaralanmaları bilmeniz önemlidir.

Finansal konular
Yanlış anlamaları önlemek için, finansal konularla ilgili bazı kurallar aşağıda belirtilmiştir:

Ödeme : Ödeme genellikle seanstan hemen önce veya sonra yapılır. Nakit, çek veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Devrilme : Devrilme isteğe bağlıdır.

Cevapsız Randevular : Bir masaj randevusunu iptal etmeniz gerekiyorsa, 24 saat önceden haber vermemiz gerekiyordu .

Sigorta Kapsamı : Terapötik masajın maliyetini karşılamayı bekliyorsanız, öncelikle sigorta şirketinize danışın .


Sorular? Bizi arayın ya da bize e-posta!
Eğer tedavi edici masaj sizin için yeni bir deneyim, bu sayfayı incelemek ve Sorular Sen Olabilir sayfa. Sorularınızdan herhangi biri cevap vermiyorsa, lütfen bizi arayın veya e-posta gönderin. İhtiyacınız olan tüm bilgileri size sağlayarak deneyimleriniz konusunda kendinizden emin olmanızı