izmir için en iyi 3 spa ve masaj salonu

İzmir’de Shiatsu Masajı Yapan Salonlar ?

İzmir’de Shiatsu Masajı Yapan Salonlar ?

Sorunuza yanıt vereyim, tabiki de hayır !

Ashiatsu – ayaklarla yapılan masaj – popülaritesinde büyüyor.
Ülke çapında kaplıcalar bu yalınayak mucizeyi sunuyor.

Havai çubukların kullanımı Ashiatsu uygulamasında iyi çalışsa da, herkes için pratik bir çözüm değildir. Masaj terapistleri, tekniğin basitleştirilmiş bir versiyonu için tekrarlanan talepler yapmışlardır. Bunlardan biri, yerinde mobil masaj için portatif olan veya baş üstü çubukların takılmasının imkansız olduğu durumlarda kullanılmak üzere yapılmıştır.

Bu istekler, bu yalınayak modalitenin yeni bir versiyonuna yol açtı: Ashiatsu Floor Therapy.

Ayak + Basıncı

Geçen 21 yıl boyunca bir masaj terapisti olarak, deneyimlerim, masaj terapistlerinin temel hedeflerini geliştiren ve kolaylaştıran ve müşteriye daha verimli bir şekilde yardımcı olan ve aynı zamanda iş yükünü hafifleten alternatif bir el tasarrufu yöntemi bulmamı sağladı. terapistin vücudunda.

Ashiatsu Zemin Terapisi, Ashiatsu’nun ticari bir şeklidir. İzmir Masaj Salonları Ayakların ve alt ekstremitelerin kullanıldığı masaj terapisine dengeli bir yaklaşımdır, çünkü vücudun bu bölgeleri derin doku, kompresyon masajı için daha donanımlıdır. Aslında, temel amacı bir masaj terapistinin verebileceği en derin baskıyı sağlamaktır.

Sıkıştırma masajı , iyileşme sürecine yardımcı olan dolaşım sistemini manipüle eder . Daha fazla baskı uygulamak için, ellerin yerine ayakların kullanılması en uygun olanıdır ve sonuç dolaşımını artırır ve iyileşmeyi hızlandırır. Hafif-orta İsveç masajı, Ashiatsu Zemin Terapisini uygulamak için başka bir yoldur.

İzmir'de Shiatsu Masajı,masaj, shiatsu masajı, masaj salonu izmir, izmir masaj, masaj salonları, masöz, izmirmasajsalonu, #masaj , #masajsalonu , #masajsalonları , #izmirmasaj , #izmirmasajsalonları , #masajizmir , #masajsalonuizmir , #masajsalonlarıizmir , #masözizmir , #izmirmasöz #salonu , #salonları, #salon , #salonlar

Ashiatsu, Kerala, Hindistan’ın en güney kısmında halen uygulanmakta olan bir dövüş sanatları biçimi olan Kalarippayattu ile ilişkili Keralite ayak masajı tekniği olan Chavutti Thirummal adlı bir Ayurveda pratiğinin bir soyundan gelmektedir . Bu yöntem tavandan asılan ipleri kullanır. Daha sonra, yağın tüm vücuduna serbestçe uygulanır.

Burada Türkiye’de, tedavi Batılı bir Ashiatsu biçimine dönüştü. ASHI ayak demektir ve atsu basınçtır. Ashiatsu Bar, destek ve denge için tepe çubuklu bir masaj masası kullanmaktadır. Her iki masaj tekniği de aynı rutin vuruşları kullanır.

Onu yere götürmek

Ashiatsu Zemin Terapisi, müşteri için zemin üzerinde bir mat kullanır. Masaj terapisti stabilite ve destek için bir tabure kullanabilir ya da zemin için en yeni taşınabilir Ashiatsu çubuklarını kullanabilirler. Bu barlar hafif ve ofis, mobil masaj ve açık hava etkinlikleri için uygundur. İki kısa bale bara benziyorlar.

İki çubuk ya da dışkı, terapistin müşteriye karşı dengesini sağlamasına izin verir. Terapist, diğer ayağını müşteriye yerleştirirken, her zaman masada veya yerde bir ayak kullanır. Terapist, müşterinin sırtında yürümez. Böylece terapist veya masa için boy veya kilo kısıtlaması yoktur.

Yağ yerine, Bon Vital tarafından hazırlanan ve Orijinal Krem adı verilen özel formüle edilmiş bir Ashiatsu kremini uyguluyoruz. Krem masaj sırasında yeniden uygulamaya gerek duymaz ve terapistin ayaklarının müşterinin vücudunun üzerinde kaymasını sağlar.

Ashiatsu derin, kayma, yerçekimi destekli sıkıştırma vuruşları içerir. Bu vuruşlar, genellikle hiperemik bir tepki veren dokuları çabuk ılıklaştırır. Bu, oksijenli kanın yüzeysel dokuların yüzeyine yükselmesine neden olur. Daha sonra, cildin üst kısmına görünür bir pembe kızarıklık üretir.

Bu yavaş hareket eden sıkıştırma tekniği, kasları aynı anda genişletir ve uzatır. Etki, iskelet yapısını hızla hizalayarak kas sistemini hızla yumuşatır.

Kompresyonun pompalama hareketi, dolaşım sistemini uyarır ve bu da bölgeye büyük miktarlarda kan pompalar.

İnterstisyel sıvının, fibröz kasın ve bağ dokusunun “buharlı” bir etkisi yaratır. Başka bir deyişle Ashiatsu, kaslardaki bükülmeleri ortadan kaldırır, böylece müşteriyi saatlerce süren derin bir rahatlama durumunda bırakır.

Ashiatsu, derin ve eşit dağıtılmış vuruşlarından dolayı benzersizdir. Bu vuruşlar, hareket boyunca aynı miktarda basıncı korur. Yer çekimi ile birlikte masaj terapistinin ağırlığı, enerji tasarrufu sağlayan bir yıldız derecelendirmesi verir. Uygulama, görev için daha uygun olan vücut mekaniğinin zahmetsizce kullanılmasını sağlar.

Müşteri ve Terapist için iyi

Ashiatsu, ayakların müşterinin bedeninin konturları üzerinde incelikle kaydığı bir üstyapıdır. Yavaş, ritmik vuruşlar istemciyi derinden rahatlatır, terapist ise sadece egzersiz yerine dans eder gibi hissettirir.

Kohler, Wisconsin’deki Amerikan Kulübünde Ashiatsu Kat Terapi seanslarını alan müşterisi Bryce S., “Zihninizi ve vücudunuzu benzersiz bir rahatlama haline getiriyor” diyor.

Ashiatsu Bar ve Ashiatsu Floor Therapy’nin küçük kalıntı etkileri vardır ve tipik olarak başparmak ve dirsekleri kullanan ve müşteriyi yaralayabilen ve terapisti yaralayabilen geleneksel derin doku masajının rahatsızlıklarından hiçbirine sahip değildir .

Birçok masaj terapisti, aynı gün içinde çok sayıda derin doku masajı yapmakla ilgili savaş hikayelerine sahiptir. Spa endüstrisinde çalışan birçok terapistle konuştuktan sonra, aynı tanıdık hikayeydi.

İzmir Masaj Spa terapistlerinin bu uygulamaya özellikle duyarlı olduğunu fark ettim.

Kaplıcalarda, masa görevlisi zamanlamayı idare eder. Terapistin randevuları üzerinde kontrolü olmadığı için, bu sayede fazladan doku seanslarına ulaşılır.

Bir yıl bir toplantıdayken, yine arka arkaya, derin doku çizelgeleme kabuslarının aynı hikayelerini dinledim. Terapistler, golf ve tenis gibi birçok eğlence aktivitesinin spor masajı için daha fazla talep yarattığı kaplıcalar ve tesis ortamlarında çalışma deneyimlerini paylaştılar.

Çoğu müşteri, spor aktivitelerini abartmış ve rahatlamaya çalışan büyük adamlardı. Bir terapist, günün sonunda parmaklarını ancak bir yumruk yapmak için zar zor kapatabildiğini bile paylaştı.

Ne yazık ki, yaralanmaya yol açan ellerin sürekli aşırı kullanımıdır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu, çoğu masaj terapistinin kariyerini ellerinde, bileklerinde ve parmaklarında tekrarlayan kullanımda hasara yol açtığı için sona erer veya kısaltır.

Her gün günden güne derinlemesine masaj yapmak, sonuçta onları yakalar. Acı ve rahatsızlık, zararlı ve seçtikleri mesleği uygulamalarını engelliyor.

Dahası, iyi duruş ve uygun tekniklere rağmen, birçok terapist sinirli hisseder ve ellerinde yanma hissi hissettiklerinde ne yaptıklarını merak ederler. Ashiatsu teknikleri, masaj uygulayıcıları için heyecan verici bir gelecek oluşturur.

Ek olarak, bu teknik terapiste geleneksel derin doku masajı için alternatif bir seçenek sunar. Son olarak, zonklamadan sonra derin baskı uygulayabilirler. Aslında, gün boyu derin doku çalışmaları yapabilirler.

“Ben Ashiatsu’dan hoşlanıyorum çünkü şimdiye kadar öğrendiğim diğer hizmetlerden çok farklı” diyor Vanessa Dehling, bu yazıda, Kohler, Wisconsin’deki Amerikan Kulübünde bulunan Kohler Water Spa’da çalışan bir masaj terapisti. “Son olarak ellerime verebiliyorum – esas olarak baş parmaklarım – bir mola”.