izmir için en iyi 3 spa ve masaj salonu
Küçükpark Masaj Salonu
Küçükpark Masaj Salonu

Küçükpark Masaj Salonu

Küçükpark Masaj Salonu

Küçükpark Masaj Salonu – KÜÇÜKPARK / İZMİR

İzmir küçükpark masaj salonları masözleri ve küçük park masaj gibi daha fazlası…

Küçük Park Masaj’DA Neler Oluyor ?

Küçükpark Masaj Salonu, masaj, masaj salonları, küçükpark masaj salonu, masaj küçükpark, küçükpark masaj salonları, masöz, masöz bayan, masözleri,masözler küçükpark izmir masaj salonu,salonu,salonları,salonlari,kucukpark, kucuk park, spa, merkezleri
Küçükpark Masaj Salonu

” Yararları ve Zararları “

Lenf akışını arttırmak

Lenf sistemi, toksisite tedavisinde önemli bir yere sahiptir. İntermisyel boşluklarda lenf akıntısını arttırmak için ödem lenf masajı uygulanmaktadır. İnterstisyel boşluklarda durgunluk lenf damarları boyunca lenf akışını bozabilir. Doku hücrelerine dolaşım da azalır, bu da beslenme ve metabolizmalarını yavaşlatır.

Tıkanıklık, toksik atıkların ara boşluklardan çıkarılmasının önlenmesine ilave bir etkiye sahiptir. Diğer yandan masaj ile lenf akışının arttırılması, hücrelere besinlerin verilmesi ve dokuların geri kazanılması için yapı malzemelerinin taşınması avantajına sahiptir. Ayrıca masaj, toksinleri ve bakterileri öldürmek ve nötralize etmek için lenfositler taşır.

Araştırma, masajın lenf damarlarını toplayan hücrelerin endotelyal hücreleri arasındaki boşluklardan mekanik olarak itilmesi için yeterli basınç oluşturduğunu göstermiştir. Ayrıca, cildin sıcaklığının arttırılmasının endotelyal hücreler arasında daha fazla kavramanın açılmaya başladığı da gözlenmiştir. Bu faktörlerin her ikisi de masajın lenf üzerine drenaj etkisini artırdı. (Xujian).

Lenf akışı, effleurage gibi dolaşım için genel vuruşlarla arttırılabilir. İzmir masaj küçükpark Lenf effleuraj ve aralıklı basınç tekniği gibi daha spesifik tekniklerle daha da geliştirilebilir. Bunlar vücudun birçok bölgesinde uygulanabilir ve birkaç kez tekrarlanır ve birbirleriyle dönüşümlüdür.

Aramalarda En Çok

 

Böbrek fonksiyonunun iyileştirilmesi

Böbreklerdeki nefronlar, toksinleri kandan alan fizyolojik filtrelerdir. Bunlar doğal olarak oluşan katabolizma ürünü olan ürik asidi, yiyecek veya hücresel tahribattan elde edilen nükleik asitleri ve meyve ve sebzelerde toksik bir madde olan ve hiperik asit formunda vücuttan atıldığına inanılan benzoik asidi içerir. . Böbrek bölgesindeki sistemik ve lokalize masaj, böbrekten ve böbrekten dolaşımını artırır, böylece filtrasyon ve eliminasyon sürecini iyileştirir. Daha önce belirtildiği gibi sistemik lenf masajı benzer bir işleve sahiptir.

Karaciğer fonksiyonunun iyileştirilmesi
Karaciğerin önemli bir işlevi, yıpranmış kan hücrelerini, bakterileri ve toksik maddeleri yok etmektir. Ayrıca penisilin, ampisilin, eritromisin ve sülfonamidler gibi ilaçları da giderir. Karaciğerin fibröz bir kapsülle kaplanmış yarı katı bir organ olduğu söylenir. Kabuk kafesi tarafından büyük ölçüde korunmuş olduğundan, doğrudan manipülasyon, alt sınırları ile sınırlıdır. Ancak organ, diyaframın yukarıdan uyguladığı, bitişik bir gözbebeği veya palpasyonunki gibi dış basınçlardan etkilenir. Burada açıklanan sıkma masajı hareketi ile dolaşımını etkilemek için dokular boyunca yeterli basınç uygulanır. Masaj ayrıca hepatik portal ven yoluyla karaciğere portal dolaşımını yardımcı olabilir. Karaciğerdeki hepatik arter yoluyla oksijenli kan akışını arttırır. Sirkülasyon ayrıca karaciğer, merkezi ve hepatik damarlar ve superior vena kava lobları boyunca da güçlendirilir. Safra sekresyonu, bir dereceye kadar ilerlemiş kan akımı ve tekniğin mekanik basıncı ile arttırılır.

Solunum yardım

Göğüs kafesinin tam hareketi ve derin soluma, sınırsız oksijen alımı ve gaz halindeki toksinlerin giderilmesi için gereklidir.

Bu amaçla, solunum kasları üzerinde, özellikle interkostaller, pektoralis minör, sternocliedomastoid, scalen grubu (scalenus anterior, medium ve posterior), rektus abdominis, serratus posterior inferior ve superior olmak üzere masaj hareketleri gerçekleştirilir. levator skapulaları.

 

Aslında spa merkezleri ve tavsiyeler konusunda bilgilendirme gibi daha iyi görünümler var ama sizlerin bu fırsatları kaçırmamanız için iyileştirme şekillerinden seçerek konu sunduk. İZLEYİN 🙂 🙂 <3